Klasa 8, lekcja 10.11.2018

Klasa 8, lekcja 10.11.2018

Klasa 8, lekcja 10.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 8, lekcja 10.11.2018 została wyłączona

Temat: Droga Polski do wolności – 11 listopada

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Omówiliśmy drogę, jaka Polska przeszła od wybuchu I wojny światowej do jej zakończenia.

Utworzyliśmy słownik wyrazów związanych z tematyka takich jak : patriotyzm, honor, tożsamość narodowa, suwerenność, demokracja, wolność. Wspólnie omówiliśmy znaczenie tych słów i zapisaliśmy nasze definicje w zeszytach.
Następnie odbyliśmy pogadankę na temat corocznych obchodów święta niepodległości w Warszawie na placu Piłsudskiego. O uroczystej zmianie wart, o hymnie narodowym, odprawie wojsk przez prezydenta. Dowiedzieliśmy się, kiedy ustanowiono dzień 11 listopada świętem narodowym i dlaczego wcześniej było to zakazane. Następnie obejrzeliśmy projekcje filmu o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z tym dniem, wysłuchaliśmy wywiadu z Józefem Piłsudskim w role którego wcielił się znakomity aktor Mariusz Bonaszewski. Na zakończenie zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o dążeniu Polski do niepodległości oraz o marszałku Piłsudskim i zapisaliśmy je w zeszycie w formie tabelki.

Tego dnia mieliśmy niebywałą przyjemność wzięcia udziału w lekcji historii zorganizowanej przez panią Annę Czaban w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Było to niezwykle podniosłe wydarzenie a sama akademia zrobiła na nas ogromne wrażenie.

Bardzo proszę, aby wszyscy uczniowie przynieśli na następne zajęcia ćwiczeniówki.


Praca domowa

Napisz biografie wybranej przez siebie postaci:
Józef Piłsudski
Roman Dmowski
Ignacy Paderewski

 

Wychowawca
Katarzyna Światek

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top