Klasa 8, lekcja 16.03.2019

Klasa 8, lekcja 16.03.2019

Klasa 8, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 8, lekcja 16.03.2019 została wyłączona

Klasa VIII

Wych. mgr Katarzyna Świątek 
16.03.2019
 
Temat: Pisownia samogłosek nosowych. Poprawa dyktanda. Omówienie błędów.
 
Sobotnie zajęcia rozpoczęliśmy od poprawy dyktanda, które uczniowie napisali tydzień wcześniej. Szczegółowo omówiliśmy wszystkie błędy. Przypomnieliśmy sobie przy okazji o zasadach pisowni, które powinny być wykorzystane podczas dyktanda. 
 Następnie przeszliśmy do realizacji tematu lekcji, czyli samogłosek nosowych oraz pisowni -om, -em.
Pokazałam uczniom, jak w najprostszy sposób rozpoznać samogłoski nosowe. Wykonaliśmy w tym celu bardzo proste ćwiczenie logopedyczne, które wszystkim przypadło do gustu. Następnie wypisaliśmy najważniejsze zasady pisowni wyrazów z -ą, -ę, -om, -em. Wszyscy doskonale poradzili sobie z szukaniem przykładów na poparcie tych zasad. Wykonaliśmy szereg ćwiczeń w zeszycie i na kartach pracy, utrwalających wiedzę poznaną na lekcji. 
Po przerwie zaprosiłam uczniów do wzięcia udziału w wewnątrzklasowym konkursie na mistrza ortografii. Wyniki za tydzień. Wszystkie wyrazy z konkursu wypisaliśmy na kolorowych kartkach, które umieściliśmy na tablicy w klasie. 
Uczniowie zapoznali się również ze szkolnym kalendarzem obejmującym okres od marca do września oraz z regulaminem konkursu pt. „Żołnierze wyklęci”.
 

Praca domowa
 
Proszę ułożyć po jednym zdaniu z wyrazami z karty pracy.
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top