Klasa 8, lekcja 3.11

Klasa 8, lekcja 3.11

Klasa 8, lekcja 3.11

Możliwość komentowania Klasa 8, lekcja 3.11 została wyłączona

Temat: Twórca I jego czasy – Melchior Wańkowicz.

W części pierwszej zajęć uczniowie czytali fragment utworu Melchiora Wańkowicza pt. „Ziele na kraterze”. Poznali biografię autora. Przyjrzeli się osi czasu, zastanawiali się czym jest, do czego służy i co zawiera. Sformułowali definicję, która zapisali w zeszycie. Na podstawie przeczytanej biografii uczniowie wskazali najważniejsze elementy z życia pisarza, utworzyli krótką biografię i zapisali ja w zeszycie. Swoje prace zaprezentowali na forum klasy. Następnie czytali fragment utworu „Ziele na kraterze”. Utworzyli słownik wyrazów trudnych i niezrozumiałych, wskazali słowa, których znaczenia nie rozumieli i z pomocą nauczyciela wyjaśnili ich znaczenie. Uczniowie przeczytali wiadomości na temat literatury faktu i próbowali własnymi słowami opisać czym jest pamiętnik, list, biografia i reportaż.

W części drugiej zajęć czytaliśmy tekst M. Wańkowicza pt. „Tędy i owędy” Przed przeczytaniem utworu uczniowie zastanawiali się jakie jest główne zadanie prasy. Następnie po przeczytaniu tekstu, analogicznie do części pierwszej tworzyli słownik wyrazów trudnych i zapisali je w zeszycie.

Po dokładnej analizie i interpretacji utworu przeprowadziliśmy dyskusję na temat: Czy Internet jest rzetelnym źródłem informacji. Podaliśmy przykłady i argumenty, prezentujące różny punkt widzenia. Na koniec każdy osobno przygotował listę tematów, które mogłyby zostać poruszone w gazetce szkolnej. Porównaliśmy wyniki swojej pracy na forum klasy.


PRACA DOMOWA

  1. Napisz krótkie wspomnienie z wizyty w wybranym miejscu w Polsce. Postaraj się zaciekawić swoja opowieścią i zachęcić do odwiedzenia tego miejsca.

  2. Przygotuj swój życiorys na osi czasu.

    

 

Wych. Katarzyna Świątek 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top