Klasa A-level, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Klasa A-level, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

Z życia klasy A – level

W dniu 4.11 Nasze zajęcia zostały poświęcone omawianiu opowiadania Ernesta Hemingway pod tytułem “Stary człowiek i morze”. Wszyscy uczniowie dobrze przygotowali się do zajęć, wobec tego mogliśmy sobie pozwolić na głębokie rozważania problemów zawartych w utworze. Zastanawialiśmy się nad znaczeniem słów „zniszczyć” i „pokonać”. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czy główny bohater jest wielkim przegranym czy też odniósł on zwycięstwo. Uczniowie pracowali również w grupach starając się odpowiedzieć na pytanie, „Jakie przeciwność losu spotkały Santiago i jak sobie z nim radził?”

Po przerwie odbyła się próba akademii z okazji 11 Listopada. Gorąco zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klasy A – level do obejrzenia naszego przedstawienia, które odbędzie się w dniu 11 listopada o godzinie 11:30.

Zadanie domowe do wyboru:

1. „Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać” – rozprawka na podstawie utworu E. Hemingwaya „Stary człowiek i morze”;

2. Jesteś dziennikarzem miejscowej gazety i przeprowadzasz wywiad z Santiago po jego powrocie z morza. (dialog);

3. Jesteś Manolinem. Opowiadasz koledze o swojej przyjaźni z Santiago. (charakterystyka Santiago).