Klasa A-Level, lekcja 15.09.2018

Klasa A-Level, lekcja 15.09.2018

Klasa A-Level, lekcja 15.09.2018

Możliwość komentowania Klasa A-Level, lekcja 15.09.2018 została wyłączona

Witam,

Przed Państwa dziećmi   kolejny ekscytujący rok zmagań z językem polskim w klasie A level. Bardzo było mi milo, ze wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci i pełni zapału do nauki. Na wstępie chciałabym, pogratulować tym uczniom, którzy w tym roku zdawali pierwsza część egzaminu A- Level, AS. Z wielka duma inforuje, iz wszyscy otrzymali oceny A. Ponadto jeden z uczniów naszej klasy zdawał egzamin GSCE i również otrzymał A. Wielkie gratulacje dla wszystkich.

Na ostatnich zajedziach  08.09 rozpoczęliśmy omawiać zagadnienia potrzebę do pełnego zrozumienia przez uczniów literatury niepodległościowej. Uczyliśmy się o warunkach życia ludzi w Polsce pod zaborami. Mówiliśmy o potrzebie zrywów niepodległościowych. Uczniowie pracowali w grupach wyszukując informacje na temat sytuacji ludności polskiej pod zaborami.

Na ostatnich zajedziach oglądaliśmy i analizowaliśmy film zekranizowany na podstawie “Wiernej rzeki” Stefana Żeromskiego. Jeśli uczniowie posiadają książkę “Wierna rzeka” proszę o przyniesienie jej na następne zajęcia, będziemy omawiać zagadnienia egzaminacyjne.


Zadanie domowe:

Zastanowić się nad motywem rzeki w powieści. Wybrać trzy sytuacje, w których rzeka odegrała bardzo ważną role.

 

Postaram się regularnie wysyłać do Państwa sprawozdania z lekcji.

Pozdrawiam

Anna Czaban

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top