Klasa A-Level

Możliwość komentowania Klasa A-Level została wyłączona

Z życia klasy A – level.

Ostatnie 3 trzy tygodnie poświeciliśmy omawianiu dramatu Aleksandra Fredry pt “Zemsta”. Zastanawialiśmy się dlaczego utwór napisany tak wiele lat temu może śmieszyć również w dzisiejszych czasach. Staraliśmy się dokonać charakterystyki porównawczej Cześnika i Rejenta. Trudnym zagadnieniem okazało się odszukanie wartości uniwersalnych kryjących się w utworze. Mam nadzieje, ze tematyka i problematyka poruszana w dramacie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Jeżeli jednak coś im umknie, zawsze będą mogli sięgnąć do swoich, wspaniale sporządzonych notatek.

Zadaniem domowym jest przeczytać nowele “Stary człowiek i morze” napisana przez Ernesta Hemingway.