Klasa GCSE

Możliwość komentowania Klasa GCSE została wyłączona

Uczniowie klasy GCSE bez wytchnienia trenują umiejętności redagowania krótkich tekstów. Przez najbliższe tygodnie będziemy redagować listy o różnej teamtyce: od sportu, przez wakacje, do wymarzonej pracy. Czy napisanie listu jest rzeczą trudną? Z pewnością nie! Gdy tylko zdobędziemy tę umiejętność i utrwalimy w stopniu co najmniej doskonałym, skupimy się na zagadnieniach dotyczących słownictwa: technologia w życiu codziennym, ochrona środowiska, święta i tradycje polskie.

Wyścig z czasem już się zaczął! Przed nami niespełna 30 spotkań… I pięciu śmiałków, którzy jeszcze w tym roku szkolnym pragną przystąpić do egzaminu. Z reguły przygotowanie do egzaminu GCSE trwa dwa lata. Na szczęście gramatyke omówiliśmy już w V klasie! Skąd ochota na podejście do egzaminu już teraz? Powodów może być kilka: niektórzy uczniowie są dojrzali i gotowi, inni chcą egzamin i język polski “mieć z głowy” – ale nadal w głowie ?, jeszcze inni martwią się zmianami w przebiegu nowgo Polish GCSE 2019. I słusznie! Będzie AMBITNIEJ!!!

Ręcę na pokład przed nami dużo pracy!

mgr Justyna Salamon