Klasa I B, lekcja 8.10.2016

Klasa I B, lekcja 8.10.2016

Klasa I B, lekcja 8.10.2016

Możliwość komentowania Klasa I B, lekcja 8.10.2016 została wyłączona

Nauczyciel: Ewelina Rytel
Asystent: Magdalena Molenda

Lekcja: 8.10.2016

 

Przed rozpoczęciem naszych kolejnych zajęć, wysłuchaliśmy opowiadania z pamiętnika Osiołka Krzysia, który kolejny udany tydzień spędził tym razem z Mayą. W tym tygodniu nasz przyjaciel Osiołek Krzyś powędrował do Nikosia.

Następnie otrzymaliśmy wyniki naszego pierwszego w tym roku szkolnym mini testu, który dotyczył historyjki “Gęsie wesele”. Maksymalną ilość punktów zdobyli: Oliver L., Paula, Lenka i Jaś, którzy w nagrodę otrzymali uśmiechnięte buźki do zeszytu.

Maya i Osiolek Krzyś

Maya i Osiolek Krzyś

Tematem naszych ostatnich zajęć, były polskie nazwy kolorów. Pani losowała osobę, która pisała na tablicy nazwę podanego przeze nią wcześniej koloru. Gdy wyraz był napisany poprawnie, my przepisywaliśmy go do zeszytu. Udało nam się napisać kolory: czerwony, niebieski, zielony, szary, żółty, czarny, biały, pomarańczowy. Najwięcej problemów sprawiło nam napisanie słowa: żółty. Zanim udało nam się poprawnie zapisać nazwę tego koloru, nasza Pani zobaczyła wiele różnych wersji jego pisowni na tablicy:-)

Dyplom czytelnika Wrzesień 2016

Dyplom czytelnika Wrzesień 2016

Dyplom Czytelnika m-ca września 2016 zdobyli: Oliver L., Krzyś, Natalia Ż. GRATULUJEMY !!!!

Na lekcję religii ksiądz Waldek przyniósł nam kalendarz, w którym pod każdą datą widniały imiona. Lekcja dotyczyła imion Świętych.

Przed przerwą mieliśmy próbę na uroczystość Pasowania na ucznia. Musimy w domu poćwiczyć swoje kwestie i śpiewanie piosenki.

Po przerwie odbyły się warsztaty z p. Agnieszką Szczepańską pt. “Jak zbudować zagadkę”. Przed rozpoczęciem prac technicznych odbyła się krótka prezentacja wszystkich części książek z serii “Patka i Pepe”. Miała ona na celu pokazać nam różne typy postaci i związane z nimi zagadkowe sytuacje. Po prezentacji mieliśmy za zadanie stworzenie swojego bohatera oraz zagadki dla niego przy użyciu kartonu, papieru, kredek i flamastrów. W wyjątkowych sytuacjach potrzebne były również nożyczki i klej. W czasie warsztatów wykazaliśmy się wszyscy bardzo dużą pomysłowością  i kreatywnością. Nasze prace wyszły bardzo ciekawe.

154
8762

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadanie domowe:

  • napisać w zeszycie przynajmniej 3 różne nazwy kolorów;
  • przynieść projekt kartki świątecznej;
  • nauczyć się refrenu piosenki (wszyscy) + zwrotek 3 lub 4 (dzieci, które zgłosiły się na ochotnika);
  • nauczyć się swoich  kwestii z wiersza (dzieci, które zgłosiły się na ochotnika);
  • nauczyć się krótkiego tekstu na zakończenie przedstawienia (wszyscy);
Z pamietnika Osiołka Krzysia

Z pamiętnika Osiołka Krzysia

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top