Klasa Ia i Ic, lekcja 14.01.2017

Klasa Ia i Ic, lekcja 14.01.2017

Klasa Ia i Ic, lekcja 14.01.2017

Możliwość komentowania Klasa Ia i Ic, lekcja 14.01.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

 

20170114_091827Ostatnie nasze zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford 14.01.2017 roku wyglądały następująco – zaczęliśmy w standardzie od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A poznaliśmy nowe  przygody  klasowej maskotki Misia Maxia. Spędził ten czas z koleżanką Oliwką M.

Natomiast w klasie 1C koleżanka Natalka, u której cały tydzień przebywała klasowa maskotka była nieobecna i nie poznaliśmy nowych przygód Żyrafki Kasi. Dalej były normalne zajęcia.

W obydwu klasach odbyła się lekcja religii, gdzie Ksiądz opowiadał dzieciom o Naszej Wielkiej Księdze. Biblia jak się okazuje wzbudziła wielkie zainteresowanie dzieci.  Następnie przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach była to litera rz i zasady jej pisowni. Najpierw wkleiliśmy  do zeszytów tabelkę, która mówiła o zasadzie pisowni rz wymiennych na r. Wypisywaliśmy kilka wyrazów, w których rz jest wymienne na r. Kolejno poznaliśmy literki, po których zawsze piszemy rz i wklejaliśmy kolejną tabelkę do zeszytu. W kąciku czytelniczym Pani czytała nam wiersz Juliana Tuwima Rzeczka. Następnie mieliśmy w klasie pierwszy poważny długi sprawdzian. Był to sprawdzian ze spółgłosek, samogłosek, sylab, liter, głosek, kolejności alfabetycznej, poznanych dwuznaków, wyrazów pisanych ze słuchu oraz zdań pisanych ze słuchu.

Za tydzień poznamy wyniki.

Na drugiej części zajęć mieliśmy naszą próbę przed uroczystością Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się w naszej szkole w następną sobotę 21.01.2017 roku o godzinie 11.30. Przygotowywaliśmy również upominki na ten szczególny dzień naszym kochanym Babciom i Dziadkom.


Praca domowa:

– Wymyśl i napisz w zeszycie 5 wyrazów z rz wymiennym i 5 wyrazów z rz niewymiennym.

 

Pozdrawiam,
Luiza Cichewicz

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top