Klasa IB, lekcja 16.03.2019

Klasa IB, lekcja 16.03.2019

Klasa IB, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Klasa IB, lekcja 16.03.2019 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy dwuznak „Dż” i „dż”. Pani wyjaśniła nam jaka jest poprawna wymowa tej literki i zwróciła uwagę na poprawną pisownię. Następnie staraliśmy się wyszukać wyrazy z  tym dwuznakiem, które ukryły się w naszej czytance. Chętne dzieci zapisywały je na tablicy. Utrwalaliśmy sobie też różnicę pomiędzy Dz, Dź i Dż. By lepiej zapoznać się z poznanym dwuznakiem wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach. Następnie wraz z Panią powtórzyliśmy sobie i utrwaliliśmy wszystkie poznane dwuznaki: rz,sz, cz, ch, dz, dź ,dż. 
Zapisywaliśmy podawane przez Panią dwuznaki oraz zapisywaliśmy zdania z dwuznakami dyktowane przez Panią. Przypomnieliśmy sobie także w jaki sposób dzielimy wyrazy z dwuznakami na sylaby, głoski i litery. Poznaliśmy też nowy wyraz „Dżonka” – chińska łódka.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str. 90 „Wiosna w ogrodzie”. Następnie omówiliśmy treść czytanki.  Nazywaliśmy czynności wykonywane na wiosną w ogrodzie: grabienie, przekopywanie grządek, sianie nasion, sadzenie sadzonek.  Utrwalaliśmy sobie nazwy kwiatów, które pojawiają się na wiosnę w ogrodzie: tulipany, narcyzy, szafirki itp. Wymienialiśmy też jakie drzewa owocowe kwitną w sadach na wiosnę: jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie i wiśnie. Uczyliśmy się dopasowywać nazwy drzew do nazw owoców.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym z Julią G. powędrował do Marcela.
Życzymy mu wesołych przygód.


Praca domowa:
•       Ćwiczenia cz.I str. 79 ćw: 4 i 5

 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top