Klasa II B, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Klasa II B, lekcja 16.03.2019 została wyłączona

Witam Rodziców!

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy samodzielną i odmienną część mowy jaką jest czasownik.
Wykonaliśmy ćwiczenia dotyczące tematu. Wspólnie podawaliśmy przykłady czasowników w liczbie pojedynczej i mnogiej.
Następnie wspólnie przeczytaliśmy czytankę ze str. 10 i omówiliśmy jej treść.
W dalszej części zajęć poznaliśmy zagadnienie dotyczące końcówki -„ówka” jej zasady i wyjątki.
Wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia tworzenia wyrazów z końcówką – „ówka”z rozsypanki wyrazowej.
Na zakończenie zajęć wykonaliśmy laurki na „Dzień Matki”.

Praca domowa: Skserowane ćwiczenia dotyczące końcówki-„ówka”

Diana Charczuk