Klasa IIA, lekcja: 17.09.2016

Nauczyciel: Barbara Elgert
Asystent: Ewelina Pietryszyk

Lekcja: 17.09.2016

W sobotę odbyły się drugie zajęcia w klasie IIA.
Ponieważ w klasie mamy kilkoro nowych uczniów zajęcia zaczęliśmy od zabawy integrującej.
Zabawa polegała na powiedzeniu swojego imienia abyśmy się wszyscy dobrze poznali i naszego ulubionego owocu lub warzywa. Po czym przystąpiliśmy do przypomnienia sobie dwuznaków i czytania krótkiej czytanki z podziałem na role oraz czytaliśmy tekst o Jesieni, do którego były potem pytania. Było to czytanie ze zrozumieniem, więc musieliśmy się bardzo skupić.
Dzieci opowiadały także jak i gdzie spędziły wakacje. Przypomnieliśmy sobie także o tym gdzie znajdują się najbliższe drzwi ewakuacyjne i o zasadach ewakuacji. Jeden z uczniów przypomniał nam alfabet i pisaliśmy ze słuchu krótki tekst.
Po tym wszystkim zaplanowaliśmy naszą nową gazetkę w klasie i wycinaliśmy liście jesienne i kwiaty.

rzeczownikw-krolestwie-jesienii

Praca domowa:

Na następne zajęcia pani rozdała nam teksty do przeczytania “W królestwie jesieni” i krzyżówkę do wypełnienia.
Był to kolejny ekscytujący dla nas dzień w Polskiej szkole.