Klasa III, lekcja 1.10.2016

Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

Lekcja 1.10.2016

W sobotę 1 października w dalszym ciągu trenowaliśmy odmianę czasowników.

Każdy wkleił do zeszytu specjalną tabelkę, która podpowiada nam, w jakiej kolejności odmieniamy czasownik przez osoby. Następnie przy muzyce losowaliśmy czasowniki i odmienialiśmy je. Mieliśmy przy tym niezłą zabawę.

Zajmowaliśmy się także omawianiem i poprawianiem naszych wypracowań z poprzednich zajęć. Napisaliśmy takie horrory, że pani powiedziała, iż nie może nam ich przeczytać, ponieważ są od lat 18! 🙂

Lublin

Głównym tematem zajęć były: „Polskie miasta”. Zajęcia miały charakter geograficzno-historyczny. Pokazywaliśmy na mapie najstarsze miasta Polski i czytaliśmy o nich w podręczniku. Mówiliśmy również o największych miastach.

Na koniec pracowaliśmy przy projektach kartek świątecznych, które zostaną wydrukowane w drukarni!

Część z nas czyta systematycznie i zapisuje to w „Dzienniczku czytania”, ale jeszcze nie wszyscy.

Szczurek Szuru-burek wrócił od Emilki Wiśniewskiej i wybrał się z wizytą do Kuby Gawrycha.

W najbliższą sobotę odwiedzi nas pani Agnieszka Szczepańska – pisarka. Poprowadzi warsztaty literackie, na które każdy ma przynieść pudełko i flamastry. Możliwe, że będzie można kupić jej książki, od razu z autografem.

Opowiadanie Emilki o wizycie Szczurka Szuru-Burka

czasownik

Zadanie domowe:

• ortografia- przekonać, przez, wytrzymać, stworzony, rzodkiewka, oburzać, przykład, przysmak, przy, drzewo;
  • w związku z rokiem Henryka Sienkiewicza: przeczytać lub wysłuchać audiobooka „Janko Muzykant” oraz sporządzić notatkę o życiu i twórczości pisarza.

Oto kilka zabytkowych i jedne z najstarszych miast Polski:

Lublin

Grudziądz