Klasa III, lekcja 7.05 i 13.05.2017

Witamy w klasie 3 !
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

Takiej wycieczki nie zapomnimy nigdy!

13 maja wybraliśmy się do lokalnej rozgłośni radiowej BCB (Bradford Community Broadcasting), żeby zobaczyć , jak pracuje się w radiu. Mieliśmy zamiar tylko obejrzeć rozgłośnię od środka, a tu spotkała nas niespodzianka: wzięliśmy udział w prawdziwej audycji radiowej! Dowiedzieliśmy się , jak powstaje taka audycja od początku do końca. Najpierw przygotowywaliśmy się do stworzenia naszego programu, zrobiliśmy notatki, potem trenowaliśmy dialogi. Następnie przeszliśmy do studia, gdzie po próbach nasza audycja została nagrana. Czekamy na emisję! To było dla wszystkich niesamowite doświadczenie!

Zadanie domowe:  napisać sprawozdanie z wycieczki do radia.

Tydzień wcześniej , w niedzielę 7 maja część klasy uczestniczyła w uroczystej Akademii 3-go Maja. Prawie każda klasa miała tam swój udział. Po bardzo ciekawej inscenizacji  zostały wręczone wyróżnienia oraz  nagroda za zajęcie I miejsca w IV Konkursie o Żołnierzach Wyklętych. Te wszystkie nagrody zebrała nasza klasa: I miejsce – Anastazja Pączek, wyróżnienia: Oliwia Kurowska, Antoni Modliński i Martyna Darcz (nieobecna na uroczystości). Nagroda za I miejsce została przywieziona z Polski i wręczona przez pana ze Stowarzyszenia Patriae Fidelis z Leeds. Jesteśmy dumni z naszej zwyciężczyni oraz wyróżnionych.

07.05.2017-Anastazja-I-miejsce-w-konkursie-o-Zołnierzach-Wyklętych

Akademia-3-go-Maja-i-wręczenie-nagrody