Klasa V, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Klasa V, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

10 marca klasa V

Zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenie pracy domowej oraz poprawności wykonania ćwiczeń. Cześć mowy czasownik został przez uczniów opanowany poprawnie. Młodzież potrafi zastosować odpowiednią formę, rodzaj oraz czas czasownika.

Temat:  Parki Narodowe w Polsce.

Na lekcji zdefiniowaliśmy  pojęcie park narodowy i światowy rezerwat biosfery. Dokonaliśmy klasyfikacji parki narodowe wg położenia w różnych regionach kraju. Określić znaczenie międzynarodowe polskich parków narodowych. Określaliśmy walory przyrodnicze, historyczne, turystyczne i inne wybranych parków narodowych. Pracowaliśmy z mapą, zaznaczając wszystkie 23 parki narodowe. Uczniowie poznali charakterystyczne cechy każdego parku. Dowiedzieli się o zwierzętach zamieszkujących poszczególne parki oraz o różnorodnej roślinności.

Praca domowa:

• Każdy uczeń ma napisać ciekawostki na temat wylosowanego parku narodowego.

parki narodowe