Klasa V, lekcja 10.03.2018

Klasa V, lekcja 10.03.2018

Klasa V, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Klasa V, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

10 marca klasa V

Zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenie pracy domowej oraz poprawności wykonania ćwiczeń. Cześć mowy czasownik został przez uczniów opanowany poprawnie. Młodzież potrafi zastosować odpowiednią formę, rodzaj oraz czas czasownika.

Temat:  Parki Narodowe w Polsce.

Na lekcji zdefiniowaliśmy  pojęcie park narodowy i światowy rezerwat biosfery. Dokonaliśmy klasyfikacji parki narodowe wg położenia w różnych regionach kraju. Określić znaczenie międzynarodowe polskich parków narodowych. Określaliśmy walory przyrodnicze, historyczne, turystyczne i inne wybranych parków narodowych. Pracowaliśmy z mapą, zaznaczając wszystkie 23 parki narodowe. Uczniowie poznali charakterystyczne cechy każdego parku. Dowiedzieli się o zwierzętach zamieszkujących poszczególne parki oraz o różnorodnej roślinności.


Praca domowa:

  • Każdy uczeń ma napisać ciekawostki na temat wylosowanego parku narodowego.

 

 

parki narodowe

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top