Klasa VIII, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa VIII, lekcja 13.10.2018 została wyłączona

Temat: Spotkanie z ortografią – ćwiczenia porządkujące i utrwalające poznane zasady ortograficzne.

W sobotę (13.10) po sprawdzeniu listy obecności, udaliśmy się do auli na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 4 i 5 przygotowali krótki występ, skierowany do nauczycieli Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford.

Po zakończeniu akademii wróciliśmy do klasy na zajęcia, które w całości poświęciliśmy na uporządkowanie i utrwalenie zasad ortograficznych.
Omówiliśmy pisownię wyrazów z „u”, „ó”, „rz”, „ż”, „ch”, „h”. Przypomnieliśmy sobie wszystkie poznane w poprzednich latach nauki zasady poprawnej pisowni oraz omówiliśmy wyjątki. Uczniowie wykonali szereg ćwiczeń na kartach pracy i w zeszycie.

Na zakończenie klasa VIII napisała dyktando. Wyniki i ewentualne błędy omówimy podczas kolejnych zajęć. Do zobaczenia za tydzień.

Wych. Katarzyna Świątek