Klasa VIII, lekcja 8.12.2018

Klasa VIII, lekcja 8.12.2018

Klasa VIII, lekcja 8.12.2018

Możliwość komentowania Klasa VIII, lekcja 8.12.2018 została wyłączona

Temat : „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – „Mały książę”.

 
Podczas ostatnich zajęć omówiliśmy lekturę pt. ” Mały książę”. Zaczęliśmy od próby wyjaśnienia co znaczy, że dobrze widzi się tylko sercem. W tym celu przeczytaliśmy fragment książki, w którym znajduje się odpowiedź na to pytanie. Następnie stworzyliśmy wspólnie plan wydarzeń, który uczniowie zapisali w zeszytach, wskazaliśmy narratora, rodzaj narracji, bohaterów oraz czas i miejsce akcji. Opowiedzieliśmy o planetach, które odwiedził Mały książę i o ich mieszkańcach. Zastanawialiśmy się, co symbolizuje każda z tych postaci. Rozmawialiśmy o świecie dorosłych i świecie dzieci ukazanych w książce na zasadzie kontrastu. Wykonaliśmy ćwiczenia na karcie pracy mające na celu przyporządkowanie pewnych cech i zachowań zarówno dzieciom jak i dorosłym.  Dowiedzieliśmy się, na czym polega symbolika utworu. Próbowaliśmy zaprojektować symbole dla haseł : miłość, nadzieja, prawda, przyjaźń, wiara, śmierć. W formie zdań rozkazujących uczniowie zapisali przestrogi, wskazówki, nakazy skierowane do osób z pokolenia dorosłych. Na koniec zajęć rozdałam uczniom najpopularniejsze aforyzmy zebrane z książki, których znaczenie wspólnie omówiliśmy. W krótkiej rozmowie podsumowującej uczniowie podzielili się refkeksjami na temat lektury i wnioskami, jakie im się nasunęły. 
Napisaliśmy też ostatnie w tym roku dyktando.
Kolejna lektura, którą będziemy omawiać to „Kamienie na szaniec”. (Luty 2019)
 
Praca domowa
Napisz, co to znaczy być dobrym człowiekiem.
 
Wychowawca
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top