Klasa 0b, lekcja 03.02.2018

Klasa 0b, lekcja 03.02.2018

Klasa 0b, lekcja 03.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 03.02.2018 została wyłączona

 

Dzień dobry!

Kolejna literka którą poznaliśmy to c C.

Na początku zajęć budowaliśmy słownictwo poprzez zapoznanie się z przedmiotami znajdującymi się w łazience.Opowiadaliśmy jak wyglądają nasze łazienki i doszliśmy do wniosku , że większość wygląda bardzo podobnie.

Odszukaliśmy słowa na literę c i dzieliliśmy je na sylaby. Kolejno przeliśmy do ćwiczenia pisania a następnie czytania.

W drugiej części zajęć zainteresowaliśmy się zawodami. Na początku rozmawialiśmy o zawodach jakie wykonują nasi rodzice, co robią w pracy, jakich narzędzi do tego potrzebują. Przyniosłam kilka rekwizytów i pokazałam je dzieciom. Próbowały odgadnąć do czego służą i w jakim zawodzie się nim posługujemy.

Przeczytałam dzieciom wiersz pt „Gdy zapadnie noc.”T. Kubiak, po omówieniu ,doszliśmy do wniosku,że każdy zawód jest nam potrzebny i każda osoba jest godna szacunku.

Aby odprężyć towarzystwo chwilę się pobawiliśmy i wykonaliśmy masażyk relaksacyjny.Dobraliśmy się w pary i każde dziecko wykonywało konkretne ruchy na plecach kolegi. Udawaliśmy informatyka -uderzanie w klawiaturę, malarkę-malowanie pędzlem,kucharza-ugniatanie ciasta.Dzieci były bardzo zadowolone z masażu.

Następnie omówiliśmy powiedzenie -Bez pracy nie ma kołaczy. Wyjaśniłam co znaczy ,odpowiadaliśmy na pytania: Dlaczego ludzie pracują? Po co zarabiają pieniądze? Na co wydają? Czego nie można kupić? Odpowiedzi były bardzo ciekawe jak i pojawiło sie kilka śmiesznych. Uczniowie udowodnili mi ,jak dużo wiedzą o ciężkiej pracy rodziców i jak bardzo świadomi są jak powinno się wydawać pieniądze i na co ! Brawo!!!

Przed ostatnia rozmową którą podjęliśmy było omówienie fragmentów wiersza „Gdy dorosnę”A . Galicy.

Na koniec dzieci wykonały prace, kim zostanę kiedy dorosnę? Większość dziewczynek powiedziało,że chcą zostać nauczycielkami a zdania chłopców były podzielone. Byli kierowcy,kucharze,piłkarze a nawet pojawił się Batman 😉 Na pewno rodzice zgadną kim był pomysłodawcą!


Praca domowa

  • ćwiczymy literkę c
  • strona 35,36 do uzupełnienia

 

SĄ TO OSTATNIE ZAJĘCIA PRZED FERIAMI!!! NIE MA ZAJĘĆ 17.02

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top