Klasa 0b, lekcja 03.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 03.02.2018 została wyłączona

Dzień dobry!

Kolejna literka którą poznaliśmy to c C.

Na początku zajęć budowaliśmy słownictwo poprzez zapoznanie się z przedmiotami znajdującymi się w łazience.Opowiadaliśmy jak wyglądają nasze łazienki i doszliśmy do wniosku , że większość wygląda bardzo podobnie.

Odszukaliśmy słowa na literę c i dzieliliśmy je na sylaby. Kolejno przeliśmy do ćwiczenia pisania a następnie czytania.

W drugiej części zajęć zainteresowaliśmy się zawodami. Na początku rozmawialiśmy o zawodach jakie wykonują nasi rodzice, co robią w pracy, jakich narzędzi do tego potrzebują. Przyniosłam kilka rekwizytów i pokazałam je dzieciom. Próbowały odgadnąć do czego służą i w jakim zawodzie się nim posługujemy.

Przeczytałam dzieciom wiersz pt “Gdy zapadnie noc.”T. Kubiak, po omówieniu ,doszliśmy do wniosku,że każdy zawód jest nam potrzebny i każda osoba jest godna szacunku.

Aby odprężyć towarzystwo chwilę się pobawiliśmy i wykonaliśmy masażyk relaksacyjny.Dobraliśmy się w pary i każde dziecko wykonywało konkretne ruchy na plecach kolegi. Udawaliśmy informatyka -uderzanie w klawiaturę, malarkę-malowanie pędzlem,kucharza-ugniatanie ciasta.Dzieci były bardzo zadowolone z masażu.

Następnie omówiliśmy powiedzenie -Bez pracy nie ma kołaczy. Wyjaśniłam co znaczy ,odpowiadaliśmy na pytania: Dlaczego ludzie pracują? Po co zarabiają pieniądze? Na co wydają? Czego nie można kupić? Odpowiedzi były bardzo ciekawe jak i pojawiło sie kilka śmiesznych. Uczniowie udowodnili mi ,jak dużo wiedzą o ciężkiej pracy rodziców i jak bardzo świadomi są jak powinno się wydawać pieniądze i na co ! Brawo!!!

Przed ostatnia rozmową którą podjęliśmy było omówienie fragmentów wiersza “Gdy dorosnę”A . Galicy.

Na koniec dzieci wykonały prace, kim zostanę kiedy dorosnę? Większość dziewczynek powiedziało,że chcą zostać nauczycielkami a zdania chłopców były podzielone. Byli kierowcy,kucharze,piłkarze a nawet pojawił się Batman 😉 Na pewno rodzice zgadną kim był pomysłodawcą!

Praca domowa

• ćwiczymy literkę c