Klasa1A i 1C, lekcja 03.12.2016

Klasa1A i 1C, lekcja 03.12.2016

Klasa1A i 1C, lekcja 03.12.2016

Możliwość komentowania Klasa1A i 1C, lekcja 03.12.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

 

W ostatnią sobotę 03 grudnia 2016 roku nasze zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A kolega Patryk pokazał nam zdjęcia i przeczytał wpis z dzienniczka przygód  z ostatniego tygodnia spędzonego z klasową maskotką „Misiem Maxiem”.

Natomiast w klasie 1C koleżanka Nadia, która miała klasową maskotkę w swoim domu przez ostatni tydzień była nieobecna tej soboty na zajęciach. Dopiero teraz w sobotę dowiemy się o nowych przygodach naszej klasowej maskotki „Żyrafki Kasi”.

Anetka-konkurs czytaniaimran-konkurs-czytaniaKolejnym etapem naszych zajęć było rozstrzygnięcie konkursu „Dzienniczek czytania” miesiąca Listopada. W klasie 1A wygrała Anetka. W klasie 1C kolega Imran. Dzieci te otrzymały od Pani słodkie nagrody w postaci batonika.

Dalej były normalne zajęcia. Do klasy 1C przyszedł ksiądz na religię i rozmawiał z dziećmi o Maryji i jej obecności w naszym życiu. Było to bardzo ciekawe. Potem zajęliśmy się w obydwu klasach gramatyką. A dokładnie literkami „u” i „ó”. Zaczęliśmy od przypomnienia wiadomości z ostatniej lekcji. Później pisaliśmy na tablicy wyrazy z „u” i „ó”, a gdy były napisane poprawnie przepisywaliśmy je do zeszytów. Były to takie wyrazy jak: spódnica, parówka, papuga, ropucha itd. Następnie pisaliśmy zdania z literkami „u” i „ó”. Najpierw na tablicy a następnie w zeszycie. Były to trudne dla nas do napisania zdania. Przykład: Krowa Ola kupi słodkie krówki. Kolejnym naszym zadaniem było wklejenie do zeszytów tabelki i uzupełnienie tekstu literkami „u” i „ó”. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem naprawdę dobrze.

 Na drugiej części zajęć w obydwu klasach słuchaliśmy audiobooka II Księgi Koziołka Matołka. Wysłuchaliśmy jej uważnie i już znamy wszystkie przygody Koziołka z tej części książki. Bardzo nas to zaciekawiło. Chcieliśmy słuchać dalszych jego przygód. Na pewno będziemy kontynuować i poznamy wszystkie z 4 części Koziołka Matołka.


Praca domowa:
– Uzupełnij w tekście brakujące literki „u” i „ó”.

praca-domowa-1ac-03-12-2016

 

Pozdrawiam,
Luiza Cichewicz.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top