Klasy 0a i 0b, lekcja 07.10.2017

Możliwość komentowania Klasy 0a i 0b, lekcja 07.10.2017 została wyłączona

Witamy w Klasach 0a i 0b.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

2Ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford tj 07.10.2017 roku rozpoczęliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Następnie pisaliśmy pierwszy w naszym roku szkolnym test, który miał za zadanie sprawdzenie naszej dotychczasowej wiedzy. Taki sam test napiszemy pod koniec roku szkolnego aby sprawdzić postępy w nauce. Wyniki tego ostatniego testu pisanego na ostatnich zajęciach zostaną przedstawione na wywiadówce i pokazane rodzicom. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie były to przeciwieństwa. Poznaliśmy kilka podstawowych np: duży – mały, krótki – długi, ciężki – lekki, wesoły – smutny, wysoki – niski itd. Szukaliśmy w naszej klasie różnych przeciwieństw. Nazywaliśmy je i dzieliliśmy na sylaby. Następnie robiliśmy ćwiczenia w książkach związane z przeciwieństwami. Był u Nas również Ksiądz Prefekt na lekcji religii. Nauczył dzieci pięknej religijnej piosenki Znak Krzyża.

3

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy już z podręcznikiem. Naszym tematem była literka E. Ćwiczyliśmy pisownie literki E i e. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei różne przedmioty zaczynające się na literkę E oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Robiliśmy również motorykę ręki ćwicząc pisownie E i e.

1

Praca domowa: