Klasy 3-cie, lekcja 21.10.2017

Klasy 3-cie, lekcja 21.10.2017

Klasy 3-cie, lekcja 21.10.2017

Możliwość komentowania Klasy 3-cie, lekcja 21.10.2017 została wyłączona

Witamy w klasach trzecich!  21.10.2017

W październiku wspominamy wybór Karola Wojtyły na papieża, stąd nasz główny temat zajęć brzmiał: Sławni Polacy: św.Jan Paweł II. Niektórzy podzielili się wiadomościami zanlezionymi w internecie, oprócz tego wysłuchaliśmy opowiadania „Babcia, papież i nuda”. Potem odpowiadaliśmy na pytania do tekstu. Nasz papież był pierwszym papieżem, który chodził po górach, jeździł na nartach i pływał kajakiem. Bardzo szybko został ogłoszony świętym. Jesteśmy bardzo dumni z naszego papieża – Polaka.

Zajmowaliśmy się również gramatyką i ortografią. Mówiliśmy o rodzajach wypowiedzeń, pisaliśmy przykładowe zdania i równoważniki zdań, które miały być zakończone odpowiednim znakiem interpunkcyjnym: „ . „ , „ ? „ lub „ ! „. W ortografii trenowaliśmy pisownię wyrazów z „ż”. Klasa 3a napisała zaległe dyktando zdaniowe z „ó”.

We wszystkich klasach trzecich odbyły się spotkania z rodzicami. Brawa dla rodziców dzieci klasy 3b, którzy stawili się w komplecie, żeby porozmawiać z nauczycielem o postępach swoich dzieci w nauce. BRAWO! Frekwencja 100% !

Przypominamy o lekturze „Dzieci z Bullerbyn” , a także o dzienniczkach czytania!

Przygotowujemy Akademię z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się 11.11.2017 o godzinie 11.30 w auli. UWAGA! Dzieci z klasy 3c proszone są o przybycie na godz.11.10, w tym dniu lekcje skończą o godz.15.00.

Klasa 3c otrzymała już swoje zakładki do książek, 3b jest w trakcie przygotowywania, a 3a jeszcze nie zaczęła.

Przekazaliśmy piekarni Bradford Bakery nasze specjalne podziękowanie za lekcję o pieczeniu chleba.

1


Zadanie domowe:

Kl.3a i 3c: wypisać wszystkie wyrazy z „ż” ze str.12-13 „Zaułek słówek” z podręcznika 1b ( link do podręcznika  https://naszelementarz.men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/01/3_klasa_podrecznik-zintegrowany_1b.pdf  ).

Kl.3b: zrobić w zeszytach wszystkie ćwiczenia ze str.12-13 „Zaułek słówek” podęcznik 1b.

 

Spotykamy się po feriach , 4 listopada 2017. Do zobaczenia!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top