Klasy 3, lekcja 03.02.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 03.02.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

3 lutego mieliśmy zajęcia historyczne. Mówiliśmy o dynastii Piastów, czyli od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o naszej historii. Była to dla nas absolutna nowość. Obejrzeliśmy film o zamkach i rycerzach z serii „Co i jak”. Widzieliśmy podobizny polskich królów i książąt według Jana Matejki. Potem był quiz, niektórzy otrzymali nalepki za odpowiedzi.

Mieliśmy również quiz ortograficzny z „ż” i „rz”. Zwycięzcy dostali naklejki.

Klasa 3c budowała swoje drzewa genealogiczne, które stanowią historię rodziny. O imiona przodków, których nie znają , mają zapytać rodziców lub dziadków. Pozostałe klasy zajmą się tym w najbliższą sobotę.

Zadanie domowe:

3a: przeczytać wszystko ze stron 14-19 z Podręcznika 1B oraz wypisać do tabelki wyrazy z „ó”,”ż” i „rz” z wiersza „O rycerzu, który się nie spieszył” na str.25-26.

3c: z Podręcznika 1B: wypisać do tabelki wyrazy z „ó”,”ż” i „rz” z wiersza „O rycerzu, który się nie spieszył” na str.25-26.

3b: powtórzyć wyrazy z „ó”, „ż” i „rz”, narysować: albo zamek, albo rycerza, albo księżniczkę (1 obrazek).

Link do podręcznika: https://naszelementarz.men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/01/3_klasa_podrecznik-zintegrowany_1b.pdf

Oprócz tego czytamy codziennie po polsku i zapisujemy to w Dzienniczkach Czytania!

Konkurs ortograficzny odbędzie się po feriach , czyli 24 lutego.

Lektura, którą mamy czytać to „O psie , który jeździł koleją”.