Klasy 3, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

Tu klasy trzecie: 3a, 3b i 3c!

Na pierwszych listopadowych zajęciach mówiliśmy o Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym, które obchodzimy w Polsce w dniach 1-2 listopada. Z cyklu „Sławni Polacy” poznaliśmy sylwetkę genialnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Nikt nie wiedział, kim on był, wszyscy usiłowali odgadnąć.

Czytaliśmy opowiadanie „Zbójcy” o Fryderyku Chopinie, wyszukiwaliśmy różne fakty z jego biografii, wysłuchaliśmy dwóch jego utworów: Etiudy Rewolucyjnej oraz Poloneza As-dur.

Napisaliśmy dyktando z wyrazami z „ż”.

W 3a i w 3b odbyły się wybory klasowe. Wybraliśmy po 2 osoby do samorządu szkolnego. Pierwsze zebranie samorządu miało miejsce o godz.12.00 w klasie 5.

Braliśmy udział w próbie, ponieważ przygotowujemy Akademię 11 Listopada. Serdecznie zapraszamy Rodziców na godz. 11.30 do auli na dole.

Prosimy o przyniesienie zeszytów do szkoły.

Zadanie domowe:
3a: str.4-5 podręcznik 1B wypisać wyrazy z „ó” i „ż” z opowiadania „Zbójcy”;
3a i 3c: str.8-9 podręcznik 1B – obejrzeć, przeczytać i odpowiedzieć ustnie na pyt.1-3 ( najlepiej wysłuchać koncertu Chopina  e-mol lub f-mol);
3b: wysłuchać dowolnego utworu Chopina oraz powtórzyć wyrazy z „ó” i „ż”.