Klasy 3, lekcja 07.10.2017

Klasy 3, lekcja 07.10.2017

Klasy 3, lekcja 07.10.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 07.10.2017 została wyłączona

 

 

Witamy w klasach trzecich : A, B i C !

7W sobotę 7 października główną atrakcją naszych zajęć była wycieczka do piekarni, gdzie realizowany był temat lekcji : Jak powstaje chleb. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak przygotowuje się ciasto na chleb i bułki, jakie składniki są potrzebne, jak działa ogromny mikser do mieszania ciasta, jak wygląda piec. Nigdy nie byliśmy na zapleczu piekarni. Pan piekarz objaśniał nam , jak co się robi. Widzieliśmy zakwas, różne rodzaje mąki, drożdże. Zadawaliśmy mnóstwo pytań, wszystkiego chcieliśmy dotknąć i powąchać. Na koniec mogliśmy kupić chleb i słodkie bułki.

Po powrocie do szkoły mówiliśmy o zbożu, żniwach i dożynkach. Rozmawialiśmy też o „Legendzie o chlebie”, którą czytaliśmy w domu. Zaczęliśmy pisać sprawozdanie z wycieczki, mamy je dokończyć w domu.

Na następną sobotę mamy przygotować wypowiedź na temat swojej ulubionej książki. Kto chce , może przynieść taką książkę do szkoły.  Najlepiej , żeby książka była napisana po polsku. Jeśli nie, osoba prezentująca będzie musiała wszystkie informacje przetłumaczyć na polski.

Wybierzemy się również do naszej szkolnej biblioteki. Można z niej wypożyczać książki, najpierw jednak trzeba wpłacić kaucję na cały rok szkolny (£10 do lipca, w lipcu następuje zwrot pieniędzy).

Wszystkie klasy trzecie oraz klasa A-Level przygotowują Akademię z okazji Święta Niepodległości. Dzieci dostaną swoje role oraz teksty piosenek i pieśni do nauczenia się na pamięć. Każde dziecko będzie w jakiś sposób zaangażowane w przedstawienie.


Zadanie domowe: napisać sprawozdanie z wycieczki do piekarni oraz nauczyć się wyrazów z „ó” ze stron 10-11 z podręcznika 1A (wszystkie te wyrazy powinny być przepisane do „domków” w zeszytach). Przygotować prezentację swojej ulubionej książki.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top