Klasy 3, lekcja 07.10.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 07.10.2017 została wyłączona

Witamy w klasach trzecich : A, B i C !

7W sobotę 7 października główną atrakcją naszych zajęć była wycieczka do piekarni, gdzie realizowany był temat lekcji : Jak powstaje chleb. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak przygotowuje się ciasto na chleb i bułki, jakie składniki są potrzebne, jak działa ogromny mikser do mieszania ciasta, jak wygląda piec. Nigdy nie byliśmy na zapleczu piekarni. Pan piekarz objaśniał nam , jak co się robi. Widzieliśmy zakwas, różne rodzaje mąki, drożdże. Zadawaliśmy mnóstwo pytań, wszystkiego chcieliśmy dotknąć i powąchać. Na koniec mogliśmy kupić chleb i słodkie bułki.

Po powrocie do szkoły mówiliśmy o zbożu, żniwach i dożynkach. Rozmawialiśmy też o „Legendzie o chlebie”, którą czytaliśmy w domu. Zaczęliśmy pisać sprawozdanie z wycieczki, mamy je dokończyć w domu.

Na następną sobotę mamy przygotować wypowiedź na temat swojej ulubionej książki. Kto chce , może przynieść taką książkę do szkoły.  Najlepiej , żeby książka była napisana po polsku. Jeśli nie, osoba prezentująca będzie musiała wszystkie informacje przetłumaczyć na polski.

Wybierzemy się również do naszej szkolnej biblioteki. Można z niej wypożyczać książki, najpierw jednak trzeba wpłacić kaucję na cały rok szkolny (£10 do lipca, w lipcu następuje zwrot pieniędzy).

Wszystkie klasy trzecie oraz klasa A-Level przygotowują Akademię z okazji Święta Niepodległości. Dzieci dostaną swoje role oraz teksty piosenek i pieśni do nauczenia się na pamięć. Każde dziecko będzie w jakiś sposób zaangażowane w przedstawienie.

Zadanie domowe: napisać sprawozdanie z wycieczki do piekarni oraz nauczyć się wyrazów z „ó” ze stron 10-11 z podręcznika 1A (wszystkie te wyrazy powinny być przepisane do „domków” w zeszytach). Przygotować prezentację swojej ulubionej książki.