Klasy 3, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

W ostatnią sobotę przed feriami (10.02.2018) powtarzaliśmy nasze wiadomości historyczne o dynastii Piastów. Nowym tematem były skarby ziemi. Pod ziemią możemy znaleźć wiele cennych minerałów, które są nam potrzebne do życia np.węgiel kamienny, sól kamienna, ruda żelaza, siarka itd. Czytaliśmy teksty z podręcznika o tym , jak powstały te minerały w ziemi. Dowiedzieliśmy się również o zagłębiu węgla kamiennego na Górnym Śląsku. Ślązacy mówią gwarą, czyli specjalnym, swoim językiem. Widzieliśmy strój galowy górnika. Górnicy obchodzą swoje święto 4 grudnia na Barbórki – św.Barbara jest patronką górników.

Wspomnieliśmy o sportach zimowych w związku z zimową olimpiadą w Korei Południowej. Bawiliśmy się w bingo ortograficzne, przepisywaliśmy wyrazy z „ż” do konkursu ortograficznego, który odbędzie się zaraz po feriach.

Klasa 3a i 3b rysowały drzewa genealogiczne. Brakujące imiona trzeba uzupełnić w domu, korzystając z pomocy rodziców, dziadków, cioć i wujków.

W naszej szkole odbędzie się KONKURS POEZJI O ZWIERZĘTACH. Finaliści pojadą na ostateczne rozgrywki do Londynu!

Z klasy 3a do konkursu zgłosili się: Mateusz W.,Jakub P.,Paula M.,Antonina M. i Szymon Z.

Z klasy 3c: Martyna K. i Sandra K.

Z klasy 3b: Zuzanna L.

Jeszcze można się zgłaszać do konkursu!

Zadanie domowe:

Dla 3a i 3c: nauczyć się na pamięć wiersza „Poszukiwacze skarbów” str.44-45 w podręczniku 1B oraz przygotować się do konkursu ortograficznego z „ż” (wyrazy w zeszycie – 5 części).

UWAGA! Dzieci, które zgłosiły się do konkursu recytatorskiego, uczą się na pamięć tylko swoich wierszy, nie muszą uczyć się wiersza „Poszukiwacze skarbów”.

3b ma przygotować się do konkursu ortograficznego.

Do zobaczenia po feriach, czyli 24 lutego!