Klasy 3, lekcja 10.03.2018

Klasy 3, lekcja 10.03.2018

Klasy 3, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

 

Co słychać w klasach trzecich?

W sobotę 10 marca , w przeddzień Dnia Matki uczestniczyliśmy w warsztatach malarskich. Tworzyliśmy prawdziwe obrazy dla naszych mam. Malowaliśmy na kanwach farbami akrylowymi. Mogliśmy się poczuć naprawdę malarzami. Mamy nadzieję, że wszystkie Mamy są zachwycone dziełami swoich dzieci.

Ta sobota była wyjątkowo bogata w wydarzenia. Z samego rana przyjechał do nas teatr z Polski, który wystawił w naszej szkole „Akademię Pana Kleksa”. Nie wszyscy mogli uczestniczyć w przedstawieniu, ponieważ zespół teatralny nie mógł powtórzyć spektaklu dla II zmiany.

W tę sobotę odbyło się również „Wierszowisko” , etap I. Nasi reprezentanci mówili wiersze, byli rewelacyjni. Finaliści pojadą do Londynu, ale przedtem czeka ich jeszcze ciężka praca z panią z kółka teatralnego. Trzeba się dobrze przygotować.

Zostały podane wyniki II etapu konkursu ortograficznego: w klasie 3a: I miejsce otrzymała Maja P. – napisała bezbłędnie, nikt nie zdobył II nagrody, natomiast III miejsce zajęli: Szymon Z., Kuba P., Oliwia B., Mateusz G. oraz Fabian C. W klasie 3b: I miejsce, czyli bezbłędnie napisały: Zuzanna P.i Zuzanna L., II miejsce- Nadia S., III miejsce – Kelly B., Cyprian G., Emilia B. i Magdalena W. W klasie 3c: I miejsca nie
zajął nikt, II miejsce dostał Janek J., III miejsca też nie było, natomiast wyróżnienia otrzymali: Dasha P., Piotr T. oraz Cezary K.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli w niedzielę w kościele i przyczynili się do uświetnienia Mszy św. szkolnej, dodatkowo z okazji Dnia Matki.
W następną sobotę, tj. 17 marca będziemy mieli rekolekcje, mszę i spowiedź. Dzieci , które już były u Pierwszej Komunii św. proszone są o przygotowanie się do spowiedzi.

PRZYPOMNIENIE:

Te dzieci, które nie zapłaciły za teatr, a oglądały występ, proszone są o przyniesienie £3.
Dzieci, które malowały obraz, a nie zapłaciły za materiały, proszone są o przyniesienie £1.

W klasie 3c mieliśmy kącik czytelniczy , w którym zaczęliśmy czytać „Karolcię” Marii Krüger.


Klasa 3c dostała zadanie domowe „za karę” za swoje zachowanie: trzeba napisać 5 zdań o mamie, z użyciem przymiotników.

Zada.dom. dla 3b: wypisać rzeczowniki , czasowniki i przymiotniki z wiersza „Dlaczego mamy Dzień Mamy?”

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top