Klasy 3, lekcja 11.11.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 11.11.2017 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

Dużo słychać! Wszystkie klasy trzecie wraz kl. A-level przygotowały Akademię z okazji Święta Niepodległości. Można to potraktować jak specjalną lekcję historii. Podczas Akademii nasi rapperzy przypominali nam datę: 11.11.1918. Jest szansa na zapamiętanie tego historycznego wydarzenia, jakim jest odzyskanie niepodległości przez Polskę. Było jednocześnie i uroczyście , i młodzieżowo. Na końcu można było wziąć udział w quizie, który okazał się nie taki łatwy dla naszych uczniów.

Klasa popołudniowa miała więcej czasu na omówienie tematu lekcji, na ćwiczenia ortograficzne oraz powtórzenie dwuznaków w języku polskim.

Mówiliśmy o władzach Rzeczypospolitej Polskiej, o konstytucji i o wyborach.

Uwaga! 25 listopada przynosimy do szkoły ukochanego pluszowego misia, a 18 listopada o godz.16.30 zapraszamy na zabawę ANDRZEJKOWĄ dla dzieci.

Zadanie domowe:
przeczytać informacje z podręcznika 1A ze stron 14-15,

Dodatkowo:

• Klasa 3c ma nauczyć się 12 miesięcy na pamięć i do tego w kolejności.

• Klasa 3b ma powtórzyć sobie wyrazy na „ó” i „ż”.