Klasy 3, lekcja 13.01.2018

Klasy 3, lekcja 13.01.2018

Klasy 3, lekcja 13.01.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 13.01.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

Po bardzo długich feriach świątecznych powróciliśmy do Polskiej Szkoły.

W sobotę 13 stycznia prawie cała szkoła (oprócz przedszkola i zerówki) pisała dyktando w ramach I etapu konkursu ortograficznego. Wyniki już w najbliższą sobotę!

Poznaliśmy trochę faktów na temat zimy. Mówiliśmy o zwierzętach w zimie, czy należy dokarmiać ptaki, które zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz o tym ,że naprawdę sen zimowy nie jest snem tylko stanem hibernacji.

Uczyliśmy się o spółgłoskach miękkich i o zasadach pisowni. Większość z nas  ma z tym problem, a na dodatek mieszamy głoski miękkie i twarde (np. “ś” z “sz”). Kiedy piszemy „ń, ś, ć, ź” , a kiedy „ni, si, ci, zi”? Tutaj musimy pamiętać o samogłoskach, które odgrywają decydującą rolę. Znamy  samogłoski, ale zdarza się , że ktoś nagle zapomina i nie wie, o co chodzi.

Urządzamy w klasie KĄCIK CZYTELNICZY, w związku z tym w najbliższą sobotę możemy przynieść sobie kocyk lub poduszkę, żeby wygodnie nam się czytało (klasa 3A i 3C). Będziemy czytać  baśnie Andersena, ale „Królowa śniegu” jest tak długa, że mamy ją przeczytać w domu.


Zadanie domowe:
Klasa 3A i 3C : napisać 5 zdań z nazwą zwierzątka z obrazka w odpowiedniej formie (np. pies,psa,psu,z psem, o psie).

Klasa 3B: napisać zdania o innym zwierzątku niż w szkole, w liczbie pojedynczej i mnogiej oraz poczytać w internecie o zwierzętach zimą w Polsce, obejrzeć obrazki.

Następną lekturą, jaką będziemy omawiać jest “O psie, który jeździł koleją”- Romana Pisarskiego. Zaczynamy zaraz po Wielkanocy.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top