Klasy 3, lekcja 13.01.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 13.01.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

Po bardzo długich feriach świątecznych powróciliśmy do Polskiej Szkoły.

W sobotę 13 stycznia prawie cała szkoła (oprócz przedszkola i zerówki) pisała dyktando w ramach I etapu konkursu ortograficznego. Wyniki już w najbliższą sobotę!

Poznaliśmy trochę faktów na temat zimy. Mówiliśmy o zwierzętach w zimie, czy należy dokarmiać ptaki, które zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz o tym ,że naprawdę sen zimowy nie jest snem tylko stanem hibernacji.

Uczyliśmy się o spółgłoskach miękkich i o zasadach pisowni. Większość z nas  ma z tym problem, a na dodatek mieszamy głoski miękkie i twarde (np. “ś” z “sz”). Kiedy piszemy „ń, ś, ć, ź” , a kiedy „ni, si, ci, zi”? Tutaj musimy pamiętać o samogłoskach, które odgrywają decydującą rolę. Znamy  samogłoski, ale zdarza się , że ktoś nagle zapomina i nie wie, o co chodzi.

Urządzamy w klasie KĄCIK CZYTELNICZY, w związku z tym w najbliższą sobotę możemy przynieść sobie kocyk lub poduszkę, żeby wygodnie nam się czytało (klasa 3A i 3C). Będziemy czytać  baśnie Andersena, ale „Królowa śniegu” jest tak długa, że mamy ją przeczytać w domu.

Zadanie domowe:
Klasa 3A i 3C : napisać 5 zdań z nazwą zwierzątka z obrazka w odpowiedniej formie (np. pies,psa,psu,z psem, o psie).

Klasa 3B: napisać zdania o innym zwierzątku niż w szkole, w liczbie pojedynczej i mnogiej oraz poczytać w internecie o zwierzętach zimą w Polsce, obejrzeć obrazki.

Następną lekturą, jaką będziemy omawiać jest “O psie, który jeździł koleją”- Romana Pisarskiego. Zaczynamy zaraz po Wielkanocy.