Klasy 3, lekcja 14.10.2017

Klasy 3, lekcja 14.10.2017

Klasy 3, lekcja 14.10.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 14.10.2017 została wyłączona

 

 

Tu klasy trzecie: 3a, 3b i 3c

W sobotę 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, ale głównym tematem zajęć była KSIĄŻKA. Każdy mógł się pochwalić swoją ulubioną książką i zachęcić innych do przeczytania. Odwiedziliśmy naszą szkolną bibliotekę. Możemy tam wypożyczać książki, czytać i wymieniać na inne. Parę osób wypożyczyło sobie książki. Pani bibliotekarka objaśniła nam , jak książki są ułożone, jak wygląda karta czytelnika oraz jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Bardzo zachęcała nas do czytania. Z tyłu naszych domowniczków mamy dzienniczki czytania, gdzie powinniśmy zapisywać wszystko , co przeczytaliśmy po polsku. Regularne odwiedzanie biblioteki bardzo nam się do tego przyda.

Klasa 3c zdążyła przygotować zakładki do książek, pozostałe klasy zrobią to w najbliższą sobotę.

Wszyscy napisali testy sprawdzające poziom klasy, oprócz tego klasa 3b i 3c napisały dyktando zdaniowe z „ó”. Dyktando nie ominie także klasy 3a.

Czytaliśmy nasze sprawozdania z wycieczki do piekarni. Miło wspominamy ten czas, dużo dowiedzieliśmy się tam o pieczeniu chleba, zobaczyliśmy, czym się różnią mąki, jak wygląda i pachnie zakwas. Pamiętamy, jakie składniki dodaje się do chlebowego ciasta.

Jeśli chodzi o ortografię, to zaczynamy uczyć się o „ż”.

Nasze szkolne maskotki :Wąż Wiktor, Szczurek Jurek i Zielony Stworek-Potworek odwiedzają co tydzień nowych uczniów i przeżywają swoje przygody, o czym możemy przeczytać w ich pamiętnikach.

W sobotę 21 października odbędą się konsultacje z rodzicami:

Dla kl.3a : od godz.8.45 do 10.00 i od 12.30 do 13.30

Dla kl.3b : od godz.8.45 do 10.00 i od 12.30 do 13.00

Dla kl.3c : od 12.30 do 13.30 i od 15.45


Zadanie domowe dla chętnych: znaleźć informacje o Janie Pawle II.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top