Klasy 3, lekcja 17.03.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 17.03.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

17-tego marca głównym wydarzeniem były rekolekcje wielkopostne. Uczestniczyła w nich I zmiana. Dzieci, które są już po I Komunii, miały okazję skorzystać z sakramentu spowiedzi. Ksiądz rekolekcjonista przyjechał do nas z Panamy, gdzie pracuje jako misjonarz.

Oprócz rekolekcji powtarzaliśmy gramatykę i  …trafiliśmy na „słaby punkt”: budowanie zdań. Okazało się, że bardzo dużą trudność sprawia ułożenie logicznego zdania z rozsypanki wyrazowej. Ćwiczyliśmy więc budowanie zdań i takie jest również zadanie domowe. Powtarzaliśmy także wiadomości o poznanych częściach mowy.

Ostatnie zajęcia przed Wielkanocą – 24.03.2018.

Zadanie domowe: ułożyć zdanie/zdania z rozsypanki wyrazowej (3a ma 3 zdania, 3c ma jedno zdanie złożone).

3b – powtórzyć wiadomości z gramatyki i ortografii.