Klasy 3, lekcja 18.11.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 18.11.2017 została wyłączona

Wiadomości z klas trzecich: A, B i C

W sobotę 18 listopada mieliśmy lekcję powtórkową. Przypominaliśmy sobie polski alfabet, dwuznaki, głoski, sylaby, przenoszenie wyrazu do następnej linijki. Niektórzy twierdzili, że o tym wszystkim słyszą po raz pierwszy w życiu! Wykonaliśmy sporo ćwiczeń utrwalających.

1Poznaliśmy kolejną część mowy – CZASOWNIK.

Zaczęliśmy ćwiczenia ortograficzne z „rz”.

2W klasie 3C odbyły się wybory do samorządu klasowego. Przewodniczącym klasy został Nathan , a zastępcą Zosia. W klasie 3A i 3B wybory odbyły się 4 listopada. Mieliśmy prawdziwą urnę do głosowania!

Wieczorem spotkaliśmy się na  zabawie andrzejkowej.

W najbliższą sobotę przynosimy do szkoły swoje pluszowe misie, ponieważ będziemy obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia.

2 grudnia zaczynamy omawianie lektury „Dzieci z Bullerbyn”!

Zadanie domowe:
3A i 3C : „Zaułek słówek”  str.28-29 z podręcznika 1B – zrobić ćwiczenia, przeczytać zasady i nauczyć się wyrazów z „rz”.  https://naszelementarz.men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/01/3_klasa_podrecznik-zintegrowany_1b.pdf

3A: ćwiczenia str.38 – każdy dostał kserokopię
3B: przepisać wyrazy z „rz”, które są zapisane w domowniczkach.