Klasy 3, lekcja 19.05.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 19.05.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach 3-cich?

W sobotę 19 maja 2018 wszyscy otrzymali wyniki z testów. Jest dużo bardzo dobrych ocen, co oznacza, że coś tam nam w głowach zostaje.

Odbyło się kolejne dyktando konkursowe, tym razem z „h” i „ch”. Finał naszego szkolnego konkursu ortograficznego jest zaplanowany na 30 czerwca.

Tematem lekcji były cztery żywioły: powietrze, woda, ogień i ziemia. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie cztery elementy przyrody są nam niezbędne do życia, ale stają się bardzo niebezpieczne, kiedy nie możemy nad nimi zapanować. Czytaliśmy tekst z podręcznika 1a o żywiołach, z podziałem na role. Zrobiliśmy sobie też próbę teatralną z rekwizytami i strojami. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

W najbliższą sobotę 26 maja wybieramy się na wycieczkę do Northcliffe Park.

Zbiórka dla klas: 3a i 3b o godz.9.00 w salach (nr1 i nr4).
Klasa 3c powinna pojawić się w szkole o godz.12.30 (sala nr4).

Należy zabrać jedzenie , picie , £1 na przejazd autobusem. Uwaga! Można zabrać komórki. Proszę też zadbać o odpowiednie ubranie oraz obuwie (klapki i sandałki nie nadają się na tę wycieczkę).