Klasy 3, lekcja 20.01.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 20.01.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

W sobotę 20 stycznia czytaliśmy baśnie Andersena. Poczytamy sobie jeszcze na następnych lekcjach. W domu mamy dokończyć „Dziewczynkę z zapałkami”.

Poprawialiśmy dyktando konkursowe, zostały wręczone nagrody dla najlepszych:

w klasie 3a nagrody otrzymali: Szymon Z., Mateusz G., Jakub P., Oliwia B., Maja P. i Natalia M.

w klasie 3b: I nagrodę za bezbłędnie napisane dyktando otrzymała Nadia S., dalsze nagrody powędrowały do Zuzi P., Madzi W., Kelly, Huberta i Kacpra.

w klasie 3c nagrody otrzymali: Nathan, Piotrek T., Janek J. i Irena B.

GRATULACJE !

Następny konkurs ortograficzny z „ż” już za miesiąc! Każdy ma szansę! Nagrody czekają!

Powtarzaliśmy spółgłoski miękkie i zasady pisowni.

Nie zapomnieliśmy też o babciach i dziadkach, zrobiliśmy dla nich laurki.

27 stycznia zapraszamy na BAL KARNAWAŁOWY! Na godzinę 16.30, wstęp wolny. Nie zapomnieć o przebraniu!

Zadanie domowe:

Klasa 3a i 3c: dokończyć czytanie „Dziewczynki z zapałkami”; ułożyć plan do własnej baśni.

Klasa 3b: zrobić notatkę o Janie Christianie Andersenie.

Wszystkie klasy trenują ortografię i czytają codziennie po polsku.