Klasy 3, lekcja 23.09.2017

Klasy 3, lekcja 23.09.2017

Klasy 3, lekcja 23.09.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 23.09.2017 została wyłączona

 

 

23 września w naszej szkole rozpoczęła swoje panowanie JESIEŃ. Porównywaliśmy fakty i opinie o jesieni, przeczytaliśmy z podręcznika o „Leśnej galerii”, spróbowaliśmy stworzyć sami podobną galerię. Do kartonowych ramek przymocowywaliśmy jesienne liście , gałązki jarzębiny i dzikiej róży, a także kasztany. Powstały piękne obrazy przestrzenne, które zdobią gazetkę ścienną na korytarzu i w klasie. Klasa 3b rysowała jesienne krajobrazy, a suche liście ma przynieść za tydzień.

Rozpoczęliśmy naukę gramatyki od rzeczownika. Wiemy już , co to jest i na jakie pytania odpowiada. Może występować w liczbie pojedynczej i mnogiej, posiada swój rodzaj.

Napracowaliśmy się nad jesienną krzyżówką, gdzie trzeba było poprawnie wpisać liczebniki. Najwięcej trudności przysporzył nam liczebnik „sześć”, a także „szesnaście”.

Ćwiczyliśmy również ortografię, głównie wyrazy z „ó”.

UWAGA! Bardzo prosimy, aby dzieci ZAWSZE miały ze sobą coś do jedzenia, ponieważ zdarza się , że sklepik jest nieczynny na drugiej zmianie.


Klasa 3b ma nauczyć się wiadomości o rzeczowniku, które są zapisane w zeszytach, dokończyć dwa zdania oraz przynieść trochę suchych liści.

Klasa 3b napisała test z czytania ze zrozumieniem, pozostałe klasy napiszą taki test w najbliższym czasie.

W domu klasa 3a i 3c mają dokładnie przeczytać „Zaułek słówek” o rzeczowniku (każdy dostał kserokopię, ale można te wiadomości znaleźć w podręczniku 1A na str. 32-33). Link do podręcznika:
https://naszelementarz.men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/01/nasza-szkola_klasa3_podrecznik_zintegrowany_1a.pdf

Wszystkie trzecie klasy wybierają się na wycieczkę do piekarni 7 października. Szczegółowe informacje zostaną wywieszone na drzwiach poszczególnych klas.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top