Klasy 3, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Witam!
Tematem ostatniej lekcji była przyjaźń. Wprowadziliśmy również pojęcie przymiotnika, który powinien już być dzieciom znany z poprzednich lat oraz z angielskich szkół. Odbył się konkurs ortograficzny. Na dwie klasy trzecie jedna osoba zdobyła 1 miejsce, czyli napisała w 100% bezbłędnie. Oficjalne wyniki w najbliższą sobotę.

3 marca mamy konkurs recytatorski.

10 marca przyjeżdża do nas teatr z Polski. Będzie można zobaczyć “Akademię Pana Kleksa”, koszt £3, godzina rozpoczęcia zajęć 9.10. Te dzieci, które nie chcą oglądać, będą miały zorganizowane inne zajęcia.

11 marca w niedzielę obchodzony będzie Dzień Matki w kościele. Wszystkie klasy trzecie przygotowują oprawę mszy św. szkolnej o godz.11.15.

UWAGA, WIADOMOŚĆ DLA TATUSIÓW!

Z okazji Dnia Matki, który przypada na 11 marca, w sobotę poprzedzającą, dzieci będą uczestniczyć w warsztatach malarskich, na których namalują prawdziwe obrazy dla swoich mam. Koszt materiałów (specjalne farby, pędzle oraz kanwy) £1.

Zadanie domowe: “Zaułek słówek” (o przymiotniku) w podręczniku 1B str.20-21.
Z wiersza “Paweł i Gaweł” wypisać rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki (w tabelce). Wiersz jest w podręczniku 1A lub można znaleźć w internecie.
Dla dzieci, które trenują dodatkowo czytanie: nauczyć się czytać wiersz “Paweł i Gaweł”.