Klasy 3, lekcja 24.02.2018

Klasy 3, lekcja 24.02.2018

Klasy 3, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

 

 

Witam!
Tematem ostatniej lekcji była przyjaźń. Wprowadziliśmy również pojęcie przymiotnika, który powinien już być dzieciom znany z poprzednich lat oraz z angielskich szkół. Odbył się konkurs ortograficzny. Na dwie klasy trzecie jedna osoba zdobyła 1 miejsce, czyli napisała w 100% bezbłędnie. Oficjalne wyniki w najbliższą sobotę.

3 marca mamy konkurs recytatorski.

10 marca przyjeżdża do nas teatr z Polski. Będzie można zobaczyć „Akademię Pana Kleksa”, koszt £3, godzina rozpoczęcia zajęć 9.10. Te dzieci, które nie chcą oglądać, będą miały zorganizowane inne zajęcia.

11 marca w niedzielę obchodzony będzie Dzień Matki w kościele. Wszystkie klasy trzecie przygotowują oprawę mszy św. szkolnej o godz.11.15.

 UWAGA, WIADOMOŚĆ DLA TATUSIÓW!

   Z okazji Dnia Matki, który przypada na 11 marca, w sobotę poprzedzającą, dzieci będą uczestniczyć w warsztatach malarskich, na których namalują prawdziwe obrazy dla swoich mam. Koszt materiałów (specjalne farby, pędzle oraz kanwy) £1.


Zadanie domowe: „Zaułek słówek” (o przymiotniku) w podręczniku 1B str.20-21.
https://naszelementarz.men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/01/3_klasa_podrecznik-zintegrowany_1b.pdf 
Z wiersza „Paweł i Gaweł” wypisać rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki (w tabelce). Wiersz jest w podręczniku 1A lub można znaleźć w internecie.
Dla dzieci, które trenują dodatkowo czytanie: nauczyć się czytać wiersz „Paweł i Gaweł”.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top