Klasy 3, lekcja 25.11.2017

Klasy 3, lekcja 25.11.2017

Klasy 3, lekcja 25.11.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 25.11.2017 została wyłączona

 

 

Wiadomości z klas trzecich: 3a,3b i 3c

W ostatnią sobotę listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy mógł pochwalić się swoją przytulanką i przedstawić ją całej klasie. Pisaliśmy krótkie opowiadanie o zabawce. Mieliśmy pamiętać o akapitach. Poznaliśmy również niesamowitą historię powstania pluszowego misia.

 

1

2

Głównym tematem zajęć były kontynenty i kierunki świata. Pokazywaliśmy na mapie kontynenty, oglądaliśmy je na globusie, sprawdzaliśmy na kompasie kierunki świata. Potem ustalaliśmy, jak nazywamy mieszkańców wybranych krajów europejskich. Musimy pamiętać, że nazwy krajów i ich mieszkańców piszemy wielką literą, natomiast utworzone od nich przymiotniki małą literą.

Pisaliśmy dyktando z wyrazami z „rz”, podkreślaliśmy czasowniki.

W naszej szkole rozpoczynamy konkurs ortograficzny. Do świąt Bożego Narodzenia wyłonimy mistrzów litery „ó”. Co miesiąc będziemy brać udział w konkursach cząstkowych.  Najlepsi wejdą do finału, który odbędzie się w czerwcu.

 

 


Zadanie domowe: 

3A i 3C : podręcznik 1A strony 56-61 (przeczytać i zrobić ćwiczenia ze str.”Zaułek słówek”), dopisać w zeszytach jeden kraj europejski , nazwy jego mieszkańców oraz przymiotnik od niego utworzony.

3B : narysować i opisać kontury wszystkich kontynentów, a w domowniczkach przepisać wyrazy z „ó”, „rz” i „ż”.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top