Klasy 3, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

27 stycznia było karnawałowo. Rozmawialiśmy, co to jest karnawał, co oznacza i na jaki okres czasu przypada. Wieczorem mieliśmy bal przebierańców.

Zrobiliśmy sporo ćwiczeń z „ż”, a klasa 3c miała quiz z „ó” i „u”. Napisaliśmy krótkie dyktando „robocze”, które sami sobie sprawdzaliśmy. Przypomnieliśmy sobie , co to są synonimy i dlaczego warto je stosować. Synonimy odnajdujemy w Słowniku Wyrazów Bliskoznacznych.

Klasa 3b pracowała nad wykreślanką, którą to dzieci z klas 3a i 3c dostały do domu.

Nie zabrakło też baśni Andersena w kąciku czytelniczym. Przeczytaliśmy fragment „Brzydkiego kaczątka”, mamy dokończyć w domu.

Opowiadaliśmy własne baśnie według napisanego w domu planu. Były ciekawe, niektóre nawet miały morał.

Klasa 3b sporządziła notatkę o Hansie Christianie Andersenie, pozostałe klasy zrobią to z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest w dniu urodzin pisarza.

Następną naszą lekturą jest „O psie, który jeździł koleją” – Romana Pisarskiego. Będziemy ją omawiać w kwietniu, po Wielkanocy.

Zadanie domowe:

Klasa 3a i 3c: zrobić wykreślankę z „ż”, dokończyć czytanie „Brzydkiego kaczątka”.

Klasa 3b: przeczytać „Dziewczynkę z zapałkami”, z wykreślanki z „ż” wybrać 10 najtrudniejszych wyrazów i napisać je w domowniczku po 3 linijki każdy, do podanych 4 wyrazów w zeszycie dopisać synonimy.

Przypominamy, że wszyscy czytamy po polsku codziennie i zapisujemy to w Dzienniczku Czytania na końcu zeszytu  !!!