Klasy 3, lekcje 09.12.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcje 09.12.2017 została wyłączona

Wiadomości z klas trzecich!

W sobotę 9 grudnia w dalszym ciągu omawialiśmy lekturę „Dzieci z Bullerbyn”. Tym razem skupiliśmy się na opowiadaniu przygody z punktu widzenia bohatera. Każdy mógł wybrać  sobie postać, w którą się wcielił na potrzeby wypracowania. Trenowaliśmy pisownię z  „ó” do konkursu. Ćwiczyliśmy śpiewanie kolęd: „W żłobie leży”(klasa 3A) i „Gdy śliczna Panna” (klasa 3B), które zaprezentujemy na Jasełkach. Dobrze jest trochę pośpiewać w domu i nauczyć się słów na pamięć.

W tempie ekspresowym zrobiliśmy choinkę na naszą tablicę na korytarzu(3A). Wszyscy mamy swój wkład, ponieważ każdy odrysował swoją rękę i wyciął z papieru. Ta choinka jest naprawdę nasza.

Klasa 3B wykonała obrazki świąteczne, które ozdabiają ich salę i tablicę na korytarzu.

Przypominaliśmy sobie też wiadomości o czasowniku i rzeczowniku. Niektórym cały czas to się myli.

16 grudnia wszystkie zmiany spotykają się o 9 rano. Przez godzinę będą zajęcia, potem przerwa, a po przerwie Jasełka i Mikołaj. Wszystko potrwa do 12.30.

Wracamy do szkoły dopiero 13 stycznia!

3A i 3C: W domu mamy poprawić na czerwono „ó” i na zielono „u” w wyrazach, które wpisaliśmy do tabelki. Te wyrazy pochodzą z wiersza Jana Brzechwy „Szóstka – oszustka”.

3B: Poćwiczyć ortografię.