Klasy 3A i 3C, lekcja 06.10

Klasy 3A i 3C, lekcja 06.10

Klasy 3A i 3C, lekcja 06.10

Możliwość komentowania Klasy 3A i 3C, lekcja 06.10 została wyłączona

 

Witamy w klasach 3 a i 3 c.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz

Nasze ostatnie sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford 06.10.2018 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Później przeszliśmy do naszego tematu zajęć a był nim temat : Miesiąc Październik. Zwierzęta Jesienią. Na początku przeczytaliśmy sobie kilka ciekawostek o miesiącu październiku. Powiedzieliśmy sobie ile miesiąc październik liczy dni. Później porozmawialiśmy o przyrodzie i zmianach jakie zachodzą w przyrodzie w tym miesiącu oraz o ważnych datach października i zapisaliśmy je sobie w zeszycie. Kolejno były przysłowia, które również zapisaliśmy w zeszycie. Następnie przeczytaliśmy sobie tekst Zwierzęta Jesienią. Opowiedzieliśmy go sobie. Kolejno zadawaliśmy do niego pytania i odpowiadaliśmy na nie. Rozmawialiśmy o tym jak dane zwierzęta przygotowują się do przetrwania zimy. Wymienialiśmy przykłady przystosowywania się zwierząt do otoczenia.

Był u Nas ksiądz na lekcji religii. Temat jaki z Nami omawiał ksiądz to Miasto i Wieża Babel.

Na drugiej części zajęć ćwiczyliśmy części mowy. Przypominaliśmy sobie jakie mamy części mowy i na jakie pytania odpowiadają. Robiliśmy ćwiczenia do tematu zajęć 1, 2 strona 59. Ćwiczenie 3,4 strona 60, ćwiczenie 5 strona 61. Ćwiczenie 4, 5 strona 63.
Rozwiązywaliśmy rebusy nawiązujące do tematu zajęć. Układaliśmy zdania z czasownikami i zapisywaliśmy je na tablicy.


Praca domowa:
Ćwiczenie 1 i 2 strona 62.
Ćwiczenie 1 i 2 strona 64 i Ćwiczenie 3, 4 i 5 strona 65.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top