Klasy 4/5 A i B, lekcja 12.01.2019

Możliwość komentowania Klasy 4/5 A i B, lekcja 12.01.2019 została wyłączona

Witajcie w klasach 4/5 a i 4/5 b!

Sobota 12.01.2019

To pierwsze zajęcia w Nowym Roku 2019. Zaczęliśmy od naszej lektury “Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Czesława Centkiewicza. Omówiliśmy plan wydarzeń, najważniejsze informacje o książce, zapoznaliśmy się z postacią pisarza-podróżnika. Na koniec zajęć powstały prace plastyczne przedstawiające głównego bohatera.

Kilka osób, które jeszcze nie przeczytały, powinny to zrobić jak najszybciej, aby mogły aktywnie pracować na lekcji. W najbliższą sobotę będzie test ze znajomości lektury, wypracowanie oraz wypowiedzi ustne.

Zadanie domowe: sporządzić notatkę o Grenlandii.

Wych. Aneta Jesionowska