Klasy 4/5 A i B, lekcja 19.01.2019

Klasy 4/5 A i B, lekcja 19.01.2019

Klasy 4/5 A i B, lekcja 19.01.2019

Możliwość komentowania Klasy 4/5 A i B, lekcja 19.01.2019 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5a i 4/5b !

Sobota 19.01.2019

Sporą część zajęć zabrał nam test z lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Dzieliliśmy się informacjami na temat Grenlandii, które znaleźliśmy w internecie.
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka klasa 4/5a zrealizowała 2-minutowy film, który można wysłać Babciom i Dziadkom w postaci linka: https://www.youtube.com/watch?v=Ujp2hWO2keI . Ponadto filmik ma być dostępny na stronie szkoły.
Klasa 4/5b zrobiła laurki, które można zobaczyć na zdjęciu. Na lekcji historii kontynuowaliśmy omawianie rządów Bolesława Krzywoustego. Zaintrygowała nas obrona Głogowa, która miała miejsce w 1109r. oraz podział dzielnicowy Polski. Ćwiczyliśmy odmianę rzeczownika i przymiotnika przez przypadki.

Otrzymaliśmy z Polski zaproszenie do X edycji konkursu „Być Polakiem”. Dla naszej grupy wiekowej jest przewidziana praca literacka w dowolnej formie na temat „Jestem Polakiem”. Szczegóły u mnie i na stronie szkoły. Chętnych zapraszam do wzięcia udziału. Prace trzeba napisać na 9 lutego w formie elektronicznej, ponieważ będą wysyłane mailowo.

 


Zadanie domowe:
Przygotować się do dyktanda (wyrazy uczniowie mają w zeszytach) oraz odmienić przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej wyrazy: babcia, dziadek.

Wych. Aneta Jesionowska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top