Klasy 6 i 7, lekcja 12.01.2019

Możliwość komentowania Klasy 6 i 7, lekcja 12.01.2019 została wyłączona

Witam!

Sobotnie lekcje rozpoczęły się od ćwiczeń z konstrukcji poprawnych gramatycznie ,stylistycznie i merytorycznie wypowiedzi ustnych w formie relacji ,opowiadania na temat minionych świąt oraz Sylwestra. Następnie uczniowie zapoznali się z sylwetką gen. Andersa oraz genezą, losami i wreszcie szlakiem bojowym utworzonej i dowodzonej przez niego armii. Młodzież z uwagą słuchała oraz aktywnie dopowiadała wątki i wydarzenia z II wojny światowej. Podczas prezentacji postaci generała nastąpiło przypomnienie oraz utrwalenie wybranych wiadomości z historii rewolucji bolszewickiej, I wojny wiatowej, odzyskania przez Polskę niepodległości, bitwy Warszawskiej z1920r oraz kampanii wrześniowej i ustalania granic Polski w 1945.Ważnym elementem zajęć była też praca uczniów z mapą Polski i z mapą Europy. Na zakończenie w formie zabawy powtórzono wiadomości z gramatyki dotyczące rzeczownika.Przedstawiciele kl.6/7 brali udział we mszy św. niedzielnej o godz.11.15 w polskim kościele – przygotowali modlitwę wiernych oraz niesienie darów.

Zadanie domowe – powtórzyć ortografię z -ó,-u,-ż,-rz,-h,-ch (w najbliższą sobotę planowane jest dyktando) oraz z gramatyki wiadomości o rzeczowniku,czasowniku,przymiotniku,przysłówku i liczebniku. Uczniowie proszeni są aby przynieśli na zajęcia książkę -Dywizjon 303.

Wychowawca mgr Adam Jesionowski