Klasy 6 i 7, lekcja 12.01.2019

Klasy 6 i 7, lekcja 12.01.2019

Klasy 6 i 7, lekcja 12.01.2019

Możliwość komentowania Klasy 6 i 7, lekcja 12.01.2019 została wyłączona

Witam!

Sobotnie lekcje rozpoczęły się od ćwiczeń z konstrukcji poprawnych gramatycznie ,stylistycznie i merytorycznie wypowiedzi ustnych w formie relacji ,opowiadania na temat minionych świąt oraz Sylwestra. Następnie uczniowie zapoznali się z sylwetką gen. Andersa oraz genezą, losami i wreszcie szlakiem bojowym utworzonej i dowodzonej przez niego armii. Młodzież z uwagą słuchała oraz aktywnie dopowiadała wątki i wydarzenia z II wojny światowej. Podczas prezentacji postaci generała nastąpiło przypomnienie oraz utrwalenie wybranych wiadomości z historii rewolucji bolszewickiej, I wojny wiatowej, odzyskania przez Polskę niepodległości, bitwy Warszawskiej z1920r oraz kampanii wrześniowej i ustalania granic Polski w 1945.Ważnym elementem zajęć była też praca uczniów z mapą Polski i z mapą Europy. Na zakończenie w formie zabawy powtórzono wiadomości z gramatyki dotyczące rzeczownika.Przedstawiciele kl.6/7 brali udział we mszy św. niedzielnej o godz.11.15 w polskim kościele – przygotowali modlitwę wiernych oraz niesienie darów.


Zadanie domowe – powtórzyć ortografię z -ó,-u,-ż,-rz,-h,-ch (w najbliższą sobotę planowane jest dyktando) oraz z gramatyki wiadomości o rzeczowniku,czasowniku,przymiotniku,przysłówku i liczebniku. Uczniowie proszeni są aby przynieśli na zajęcia książkę -Dywizjon 303.

 

Wychowawca mgr Adam Jesionowski

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top