Klasy 6 i 7

Możliwość komentowania Klasy 6 i 7 została wyłączona

Witajcie w klasie 6/7

08.09.2018 odbyła się inauguracja roku szkolnego, po czym miały miejsce pierwsze zajęcia w klasach. Na początku nastąpiło zapoznanie się nauczyciela z
uczniami i vice versa. W tym dniu uczniowie przyswoili sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas ewakuacji ze szkoły w razie pożaru.
Przypomniano również o zakazie używania telefonów komórkowych na terenie szkoły.
Uczniowie mieli okazję do opowiedzenia o swoich przeżyciach i wrażeniach z minionych wakacji. Była to sposobność do sprawdzenia umiejętności
konstruowania poprawnych wypowiedzi.
Pod koniec zajęć zostało przeprowadzone także dyktando ortograficzne. Dyktanda będą oceniane na początku na podstawie wyłącznie samej ortografii.
Z biegiem czasu jednak na ocenę będzie miała wpływ również poprawna pisownia innych wyrazów, nie zawierających trudności ortograficznych oraz
interpunkcja. Wspomniany sobotni sprawdzian miał na celu tylko dokonanie weryfikacji umiejętności uczniów i nie będzie podlegał ocenie.

ZADANIE DOMOWE
Przygotować notatkę o wybranym wydarzeniu z II wojny światowej.

Bardzo proszę, aby uczniowie mieli ze sobą zeszyty i coś do pisania. Podręczniki zostały zamówione przez szkołę.