Konkurs plastyczny “Portret Rodziny” – zapraszamy!

Możliwość komentowania Konkurs plastyczny “Portret Rodziny” – zapraszamy! została wyłączona

Szanowni Państwo

W imieniu Polskiej Macierzy Szkolnej mam przyjemność zaprosić młodzież polonijną do udziału w II już edycji naszego konkursu plastycznego, tym razem pod nazwą „Portret Rodziny”.

O KONKURSIE

„Portret Rodziny” jest konkursem dla uczniów z polskich szkół sobotnich organizowanym przez Polską Macierz Szkolną pod egidą Fundacji „Renesans Portretu” Barbary Hamilton. I edycja konkursu nosiła nazwę “Portret Matki” i organizowana była z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcieliśmy podkreślić witalną rolę Matki w pielęgnowaniu języka polskiego podczas 123 lat Zaborów oraz podziękować obecnym Matkom za kontynuowanie tej trudnej, lecz chlubnej pracy wśród rodzin i społeczności polskiej poza granicami kraju. Edycja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – z całej Wielkiej Brytanii do biura Polskiej Macierzy szkolnej nadesłano ponad 600 prac konkursowych, z czego Jury wyłoniło 123 prac finałowych, które zostały wystawione w Sali Malinowej w POSK’u podczas uroczystego rozdania nagród. Nagrody zostały przyznane w 5 kategoriach: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13+ lat oraz Nagrody Publiczności. Ze względu na tak wielkie zainteresowanie I edycją konkursu ze strony polskich szkół sobotnich, w roku 2019 rusza II edycja konkursu, tym razem pod nazwą “Portret Rodziny”. Poprzez sportretowanie swojej rodziny, mamy nadzieję zainteresować polskie dzieci swoimi korzeniami, umocnić ich więzi rodzinne oraz zgłębić ich wiedzę o swoim drzewie genealogicznym.

PLAN WYDARZEŃ

10/03/2019 – ogłoszenie konkursu
05/04/2019 – termin nadsyłania prac konkursowych (data stempla pocztowego)
18/04/2019 –  ogłoszenie wyników konkursu
05/05/2019 – wystawa prac finałowych i uroczyste rozdanie nagród laureatom

1. Prace powinny być formatu A4
  2. Technika dowolna
  3. Praca powinna trzymać się tematyki: moja rodzina
  4. Na tyle pracy powinny znajdować się podane CZTERY czytelne informacje: IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, SZKOŁA, KTÓRĄ DZIECKO REPREZENTUJE, ADRES KONTAKTOWY E-MAIL, oraz WIEK DZIECKA
  5. Prace nadesłane po 05.04.2019 nie będą akceptowane. Decyduje data stempla pocztowego.

Prace będą oceniane w 5 kategoriach: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13+ lat oraz Nagroda Publiczności (głosowanie na stronie Facebooka Polskiej Macierzy Szkolnej).

Prace powinny być przesłane na adres: Polska Macierz Szkolna, 238 King Street, W6 0RF, Londyn

Decyzja Jury jest ostateczna. Prace niespełniające powyższych wymogów nie będą oceniane. Prace mogą być odebrane po zakończeniu konkursu, jednak nie będą wysyłane pocztą.

PANEL JURY

W tym roku prace dzieci oceniać będą:

Krystyna Olliffe – prezes Polskiej Macierzy Szkolnej
Barbara Hamilton – Fundacja Renesans Portretu
Marek Jakubowski – Związek Polskich Artystów
Elżbieta Chojak-Myśko – Związek Polskich Artystów
Bartłomiej Struzik – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Marta de Zeniga – Instytut Kultury Polskiej w Londynie
Mick Davies – Wiceprezydent The Royal Society of British Artists
Joanna Młudzińska – Prezes Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego

Bardzo prosimy o przekazanie informacji o konkursie nauczycielom, rodzicom oraz uczniom Waszej szkoły.
Plakat wydarzenia znajduje się w załączniku.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem.

Z pozdrowieniami