Klasa IB, lekcja: 17.09.2016

Klasa IB, lekcja: 17.09.2016

Klasa IB, lekcja: 17.09.2016

Możliwość komentowania Klasa IB, lekcja: 17.09.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 1B
Nauczyciel: Ewelina Rytel
Asystent: Magdalena Molenda

Lekcja: 17.09.2016

W ostatnią sobotę, w dniu 17.09 zajęcia rozpoczęliśmy od powtórki materiału z poprzednich zajęć i sprawdzenia naszych zadań domowych.

Wiemy, że tak będą wyglądały pierwsze minuty naszych każdych lekcji. Ma nas to bardziej zmotywować do pamiętania o odrobieniu zadań domowych oraz powtarzania poznanych wiadomości po każdej lekcji.

Następnie rozmawialiśmy o literach, głoskach i sylabach oraz mówiliśmy o kolejności alfabetycznej.  Tak naprawdę była to dla nas powtórka z poprzedniego roku i wielu z nas pamiętało bardzo dużoooo….. Tę część zajęć Pani rozpoczęła od Kącika Czytelniczego, w którym przeczytała nam wiersz Wandy Chotomskiej pt. “Alfabet”. I tak dowiedzieliśmy się, że dzięki odpowiednim ozdobom, które zażyczył sobie alfabet powstały nowe literki: śmieszne ogonki otrzymały: ą i ę, pochyłe kreski – ć, ń, ó, ś, ź, a kropki: i, j, ż. Ćwiczyliśmy literowanie, głoskowanie, mówienie sylabami oraz pisanie wyrazów w kolejności alfabetycznej na przykładach z tablicy. Potem przyszła kolej na ćwiczenia w zeszytach.

Do zeszytu otrzymaliśmy od Pani do wklejenia trzy tabelki: pierwsza dotyczyła literowania i głoskowania – tę tabelkę mogliśmy pokolorować wg własnego uznania, aby było nam lepiej zapamiętać treść; druga tabelka dotyczyła literowania, głoskowania i sylab natomiast trzecia tabelka dotyczyła kolejności alfabetycznej.

Druga część zajęć poświęcona była tematowi “Muzeum”. Czytaliśmy czytankę pt. “W muzeum” a następnie odrabialiśmy ćwiczenia. Ten temat był okazją dla nas do przypomnienia sobie o naszej ubiegłorocznej wycieczce do National Media Museum. Rozmawialiśmy również o tym, co to są muzea, co można tam znaleźć, po co one istnieją.

Paulinka

Paulinka

Nasz przyjaciel – Osiołek Krzyś ostatni tydzień spędził z Paulinką. Z pamiętnika dowiedzieliśmy się, że oboje mieli bardzo udaną wycieczkę do parku w Bingley. Kolejny tydzień nasz przyjaciel spędzi z Natalką P.

Otrzymaliśmy od Pani Dzienniczki czytania na m-c wrzesień. Nie będziemy próżnować i zaczynamy nasz konkurs czytania już od pierwszych dni nowego roku szkolnego.


Zadanie domowe:

– dokończyć drugą tabelkę dot. literowania, głoskowania i sylab (w czasie zajęć skończyliśmy na wyrazie “samolot”);

– trzecia tabelka –  pod tabelką, proszę, aby dzieci wypisały w linijkach wyrazy znajdujące się w tabelce w kolejności alfabetycznej.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top