Klasa III, lekcja 24.09.2016

Klasa III, lekcja 24.09.2016

Klasa III, lekcja 24.09.2016

Możliwość komentowania Klasa III, lekcja 24.09.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 3!
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

Lekcja 24.09.2016

W sobotę 24 września w klasie 3 na zajęciach nadal królował CZASOWNIK. Dowiedzieliśmy się, że można go odmieniać nie tylko przez osoby i liczby, ale także przez czasy. Bardzo dużo zamieszania sprawia czasownik pójść w czasie przeszłym. Trenowaliśmy odmianę czasownika i będziemy to robić przez następne zajęcia.

Ortografia wypadła nam troszkę gorzej niż tydzień temu. Nie wszyscy uzyskali dobry wynik. Jedna z uczennic stwierdziła, że „trening czyni mistrza” i ona uczy się wyrazów do dyktanda 5 razy w tygodniu! I znów miała wszystkie wyrazy dobrze.

W celu zrozumienia, jak możemy zastosować czasownik, pisaliśmy scenkę z kina akcji: mógł to być horror, sensacja, prawdziwe zdarzenie lub wymyślone. Mieliśmy na jednej stronie zgromadzić jak najwięcej czasowników tak, aby krótkie opowiadanie trzymało w napięciu. Niektórym ta sztuka udała się wyśmienicie.

Przypomnieliśmy sobie również różne rodzaje języka – literacki, potoczny, naukowy, specjalistyczny, oficjalny itd. Prezentowaliśmy wiersz „Paweł i Gaweł” z podziałem na role. Powiedzieliśmy sobie, kim był Aleksander Fredro. W kąciku czytelniczym zaczęliśmy naszą lekturę „Karolcia” Marii Krüger.

Niektórzy z nas już korzystają z Dzienniczków czytania i wpisują to, co przeczytali po polsku w ciągu tygodnia.

Szczurek Szuru-burek wrócił do szkoły po przygodach, które przeżył z Hanią i wybrał się do Emilki Wiśniewskiej.

W szkole mamy akcję „KARTKA ŚWIĄTECZNA”. Polega ona na tym, że każdy uczeń ma zaprojektować kartkę na Boże Narodzenie. Wszystkie projekty zostaną wydrukowane i przekazane rodzicom, którzy będą mogli zamówić więcej egzemplarzy kartki autorstwa swojego dziecka. Wysłać TAAAKIE kartki na święta to jest coś! Nasza klasa zajmie się projektowaniem już w najbliższą sobotę. Dzieci mają zastanowić się, co chciałyby zrobić i jaką techniką. Każdy ma przynieść materiały, które będą mu potrzebne. W szkole też znajdą się jakieś pomoce, ale może akurat nie takie, jakie ktoś sobie zaplanuje.


ZADANIE DOMOWE: Odmienić czasownik „żartować” przez osoby w liczbie pojedynczej i mnogiej w czasie teraźniejszym. Nauczyć się wyrazów do dyktanda: przecież, zależy, każdy, żyć, życie, położony, wyobrażać, ważny, niż, niższy.

DO ZOBACZENIA!

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top