Oświadczenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford

Oświadczenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford

Oświadczenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford

Możliwość komentowania Oświadczenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford została wyłączona

Oświadczenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford w sprawie zdarzenia 

w dniu 19.05.2019 w budynku Polish Community Centre 15-17 Edmund Street BD5 0BH

Na 19.05.2019r. Zarząd Polskiej Szkoły Sobotniej zwołał  walne zebranie na godzinę 13.00, na które zaprosił rodziców/opiekunów dzieci uczęszczających do szkoły. Prawo w głosowaniu oraz uczestniczeniu w nim mieli rodzice/opiekunowie dzieci niezalegających z opłatami za szkołę. W ostatnich tygodniach członkowie zarządu byli zastraszani fizycznie i słownie przez rodziców i członków rodzin nauczycieli, z tego powodu w trosce o bezpieczeństwo poinformowaliśmy rodziców, że w zebraniu będą mogły uczestniczyć jedynie osoby, których dzieci znajdują się na listach uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford. Przy wejściu do budynku była sprawdzana lista ze względu na przepisy przeciwpożarowe oraz bezpieczeństwa osób biorących udział w zebraniu. Pomimo tego przyszło bardzo dużo osób, niebędących członkami szkoły, ani niezwiązanych ze szkołą. Zarząd próbował zapanować nad tłumem i nie dopuścić do chaosu. Niektóre osoby niezwiązane ze szkołą były bardzo agresywne. Pomimo próśb ze strony organizatorów o niewchodzenie, wiele osób nieuprawnionych siłą wtargnęło na salę. W pewnym momencie jeden z mężczyzn popchnął Panią Dyrektor szkoły, która w wyniku upadku doznała pęknięcia kości łokciowej. W wyniku tego incydentu zebranie z udziałem zarządu nie rozpoczęło się. Na miejsce została wezwania policja. Po złożeniu zeznań przez świadków zdarzenia, Prezes Zarządu poprosił osoby zgromadzone w auli o opuszczenie budynku, ponieważ musi udać się z panią dyrektor do szpitala. O incydencie został poinformowany Prezes Parafii. Pani Czaban – nauczyciel wraz z Panem Dzienisiewiczem rozpoczęli własne spotkanie, w którym nie uczestniczył Zarząd i Dyrekcja, z tego powodu zebranie to nie było formalne.  W związku z zaistniałą sytuacją i agresywnym zachowaniem osób uczestniczących w spotkaniu, Zarząd obawia się o bezpieczeństwo uczniów, kadry pedagogicznej oraz pracowników szkoły. Nie ma naszej zgody na przemoc fizyczną i mowę nienawiści. Wkrótce przekażemy Państwu informacje o krokach podjętych przez Zarząd Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford. 

Z poważaniem

Zarząd Polskiej Sobotniej Szkoły w Bradford

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top