Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Możliwość komentowania Pasowanie na ucznia została wyłączona

21 października był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów z Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford. W tym szczególnym dla nich dniu odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, która została zorganizowana w naszej szkole  po raz drugi. Wzięły w niej udział dwie klasy pierwsze: 1A pod kierunkiem pani Eweliny Rytel oraz 1B pod kierunkiem pani Justyny Tchórzewskiej.

Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawały swoje prawa i obowiązki, zapoznały się z zasadami zachowywania się panującymi w naszej szkole.

W tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie wyglądali bardzo odświętnie. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły oraz ich koledzy z klas młodszych. Wychowawczynie klas pierwszych przygotowały wspólnie z dziećmi program artystyczny, w którym wszyscy brali udział. W czasie uroczystości dzieci mówiły wierszyki  i śpiewały piosenkę, w co włożyły wiele wysiłku i serca, i tym samym wykazały, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło się w obecności flagi polskiej. Pani vice dyrektor Aneta Jesionowska położyła  na ramieniu każdego ucznia wielki ołówek, wypowiadając słowa: „pasuję Cię na ucznia pierwszej klasy Polskiej Sobotniej Szkoły w Bradford”. To był symboliczny gest wpisania naszych pierwszoklasistów w poczet uczniów i tym samym przyjęcia ich do społeczności szkolnej. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, rożków obfitości, wspólnymi zdjęciami i życzeniami od pani vice dyrektor. Na koniec w imieniu Zarządu zabrał głos pan Damian Wiśniewski.

Rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom w tym ważnym momencie, byli dumni ze swoich pociech. 

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek, którym były soki, owoce oraz ciasto upieczone przez mamy naszych pierwszoklasistów.

Wydarzenie to było niezwykłym przeżyciem dla jeszcze niedawno przedszkolaków, dzisiaj już uczniów naszej szkoły. Życzymy dzieciom oraz ich rodzicom licznych sukcesów i osiągnięć w dalszej edukacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tej uroczystości, mamom za upieczenie ciast oraz za pomoc w kuchni, a także za udekorowanie sali i pomoc podczas całej imprezy.

Ewelina Rytel

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top