Pasowanie pierwszoklasistów

Możliwość komentowania Pasowanie pierwszoklasistów została wyłączona

Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

W dniu 20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I wspaniale zaprezentowały  swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, oklaskiwane przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i Pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom  i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor Szkoły Dorota Staroń dokonała symbolicznego pasowania na ucznia specjalnie na tę uroczystość  przygotowanym ołowkiem, a z rąk swoich wychowawczyń wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości.

Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, po których wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców oraz członków Komitetu Rodzicielskiego.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy 1A i 1B wraz z wychowawcami panią Eweliną Rytel i Justyną Tchorzewską. Dekoracje stworzyła pani Lena Wasilewska. Nad nagłośnieniem czuwał pan Damian Wiśniewski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, członkom Komitetu Rodzicielskiego za pomoc w przygotowaniu tej ceremonii oraz p. Damianowi za nagłośnienie.