Przedszkole, lecka 10.12.2016

Przedszkole, lecka 10.12.2016

Przedszkole, lecka 10.12.2016

Możliwość komentowania Przedszkole, lecka 10.12.2016 została wyłączona

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!
Wychowawca: MARTA GAS

Witajcie!

misDzisiaj do naszej klasy dołączył nowy przedszkolak, jest nim Michał, bardzo miły i sympatyczny chłopiec. Serdecznie przyjęliśmy go do naszego grona.

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz powtórzenia wiadomości z ostatnich zajęć. 

Nauczyliśmy się nowej literki, a jest nią literka “U”. “U” jak ul, “U” jak ucho, “U” jak umywalka oraz “U” jak wiele innych wyrazów zaczynających się na tą literę, możemy już dodać do naszego słownika nowo poznanych słów.

balwanekTematem naszych zajęć oprócz nowo poznanej litery była “Pani Zima”. Z uwagą wysłuchaliśmy opowiadania pt. “Zima”. Rozmawialiśmy o tym, co zwiastuje, jak wygląda. Wiemy też jak przygotować się na przyjście “Pani Zimy”, jak się ubierać, czym dokarmiać zwierzątka, które akurat zimą potrzebują tego najbardziej. Rozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić ze śniegu i jakie zabawy temu towarzyszą. Bałwan, śnieżki, iglo, sanki te zabawy nie są nam obce i co więcej nie możemy doczekać się, kiedy spadnie śnieg, bo uwielbiamy zabawę na nim.

ozdoby-choinkoweŚwietnie się dzisiaj bawiliśmy. Podczas gdy Pani włączyła nam kolędy przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe, które każdy z rodziców będzie mógł zakupić na szkolnym kiermaszu w sobotę od godziny 9:30. Są piękne i taaaakie kolorowe!

Zajęcia zakończyliśmy licznymi zabawami, poczynając od rysowania i kolorowania, a kończąc na tańcach i śpiewie.

To był naprawdę super dzień.

Do zobaczenia za tydzień narka;)


Zadanie domowe:
Podręcznik str. 59:
1. Powtórz z rodzicami poznane na lekcji słówka ( wyrazy z literką “u”, oraz nowe słówka ze strony 72 i 73);
2. Pokoloruj cały obrazek ze strony 59;
3. Wskaż, do którego naczynia Maja powinna nalać zupę.

 

Pozdrawiam, Marta Gas

dzieciaczki

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top